DRUGA TWARZ  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Double

:: REŻYSERIA ::
Michael Brandt

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2011

:: CZAS TRWANIA ::
92 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Richard Gere,
Martin Sheen,
Topher Grace...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 [1.78:1]

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: DRUGA TWARZ ::

 

W tajemniczych okolicznościach zostaje zamordowany amerykański senator. Akcję przeprowadzono w sposób perfekcyjny, a pewne poszlaki wskazują, że sprawcą jest legendarny sowiecki agent o pseudonimie „Cassius”. Problem polega na tym, że Cassius dawno temu zginął... Zabił go Paul Shepherdson (Richard Gere), emerytowany agent CIA, który znaczną cześć życia poświęcił na rozpracowanie Cassiusa. Teraz na polecenie swojego zwierzchnika (Martin Sheen) wraca do służby, aby znów tropić swojego odwiecznego wroga – lub jego cień... Jego partnerem będzie młody agent FBI Geary (Topher Grace), który wieloletni pojedynek między Shapherdsonem a Cassiusem uczynił tematem swojej pracy magisterskiej...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 [1.78:1]. Obraz stoi na bardzo dobrym poziomie.  Jedynie do czego można sie przyczepić to mała ziarnica obrazu, która jest nieodłącznym elementem każdego wydania DVD. Brak jakichkolwiek innych błędów spowodowanych winą wydawcy. Bardzo dobra ostrość, jak również odpowiednie nasycenie kolorystyki.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk to najlepszy element tego wydania DVD. Nie jest to horror, jednak mimo to dźwięk pełni tutaj jedną z ważniejszych ról. Dzięki dobremu nagłośnieniu będziecie trzymani w niepewności i od czasu do czasu może i nawet coś lub ktoś z ekranu Was przestraszy. Linia melodyczna pozbawiona jest błędów wydawniczych, więc nie będzie problemów podczas jej odtwarzania.


:: MENU / DODATKI ::

Projekt menu trafił do mnie w stu procentach. Plansza główna wraz z wyborem scen posiada animowane wstawki, które wyglądają rewelacyjnie. Dodatkowo zamieszczono ciekawy podkład dźwiękowy, który wprowadza widza w klimat filmu. Nie będziecie mieli problemów z nawigacją, ponieważ wszystkie elementy menu ułożone są w widocznym miejscu, a co najważniejsze są czytelne. Dobór pasteli i całe ułożenie pasują do tematyki filmu.

Na płycie znajdują się standardowe dodatki, które oferuje nam Monolith, oto one:
- zwiastun,
- zapowiedzi innych filmów,
- wybór scen.
Wydanie stoi na bardzo dobrym poziomie. Brak dodatków obniża jego wartość, ale nie w takim stopniu, aby go nie nabyć. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::