DZIEŃ APOKALIPSY  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Quantum Apocalypse

:: REŻYSERIA ::
Justin Jones

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2010

:: CZAS TRWANIA ::
90 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Randy Mulkey,
Rhett Giles,
Stuart Lafferty...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 3/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: DZIEŃ APOKALIPSY ::

 

„Nie możemy zrobić nic, aby temu zapobiec. Niech Bóg Was błogosławi.” – tymi słowami kończy swoje przemówienie do narodu prezydent USA. W kierunku Ziemi podąża z zawrotną prędkością ogromna kometa. Kiedy uderzy w powierzchnię błękitnej planety, będzie to równoznaczne z końcem świata. Politycy i wojskowi są bezradni. Za kilka dni rasa ludzka przestanie istnieć. Jednak kilkoro młodych naukowców podejmuje desperacką próbę ocalenia planety. Rozpoczyna się wyścig z czasem…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz to nie najmocniejszy element tego wydania DVD. Stoi on na dobrym poziomie, ponieważ zawiera jeden duży mankament w postaci ziarnicy obrazu. Nie wiem, czy to tylko u mnie jakiś błąd, ale jest ona bardzo mocna i widoczna przez cały czas trwania filmu. Może nie zwraca się na nią takiej uwagi, ale potrafi odtrącić od oglądania. Reszta elementów w normie. Kontrast stoi na dobrym poziomie, nie powinniście mieć z nim problemów. Obraz działa płynnie i nie dochodzi do zatrzymywania się wizji.

Linia melodyczna standardowo zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i polskiej z lektorem. Dźwięk współgra wraz z obrazem. Podczas oglądania nie natknąłem się na dziwne trzaski, czy też szumy. Dźwięk jest czysty i nic nie przeszkadza podczas projekcji.


:: MENU / DODATKI ::

Menu prezentuje się dość dobrze. Mamy tutaj dwa rodzaje plansz. Jedne animowane, a inne w postaci nieruchomej tapety. Oba te rodzaje są porównywalne do siebie i żaden niczym szczególnym sie nie wyróżnia. Każda z opcji posiada podkład muzyczny, który zazwyczaj pasuje do klimatu filmu. Nie zabrakło ciemnych pasteli, które same w sobie nadają ponurego nastroju. Uważam jednak, że kolor i obsadzenie interaktywnego menu powinno ulec zmianie, ponieważ nie jest za dobrze widoczne.

Dodatki na płycie to całkowita podstawa każdego wydania z Monolithu, jednak na pewno jest ich więcej niż przy innych takich wydaniach, a są to:
- wybór scen,
- zwiastun,
- zapowiedzi.
Ciężko coś tutaj więcej powiedzieć o tych bonusach, oprócz tego, że jest ich mało i na pewno każdy posiadacz tego wydania wymagałby ich więcej.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::