ERGO PROXY 01: ODCINKI 1-5  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Ergo Proxy 01:
Episode 1-5

:: ANIMACJA ::
Manglobe Inc.

:: JĘZYK ::
Japoński

:: PRODUKCJA ::
Japonia

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
101 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1, DTS ES

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD
(dwuwarstwowa)


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 6/6

 

 

 


:: ERGO PROXY 01: ODCINKI 1-5 ::

 

Niezwykła seria science fiction utrzymana w klimatach cyberpunk. Dzieło twórców takich hitów jak "Cowboy Bebop" oraz "Wolf's Rain". Mroczna wizja przyszłości na wyniszczonej wojnami Ziemi. Żyjąca w ogromnych, zamkniętych metropoliach ludzkość, poddana totalitarnej władzy, nie zdaje sobie sprawy z realiów świata, w którym przyszło im żyć. Niepowtarzalny klimat i niezwykle rozbudowana fabuła, zapewniły tej serii ogólnoświatową popularność wśród fanów ambitnego kina SF na całym świecie...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Pierwszym popisem wydawcy jest znakomity obraz. Większość scen rozgrywa się w ciemnościach, gdzie obraz musi spełniać wymogi najsurowszych widzów. Tutaj dosłownie ani na chwilę, nie spotkałem się, żeby widoczne były jakieś nieczystości. Obraz nawet w najtrudniejszych warunkach zachowywał się znakomicie, nie śnieżył, całkowity brak pikselów, brak zamgleń, czy nieostre sceny. Kolorystycznie i kontrastowo obraz spełnia najśmielsze oczekiwania, wszystko jest ostre, bardzo dobrze widoczne, kolory nie przeżerają się (nie ma przenikania kolorów jeden na drugi). Format filmu jest dość ciekawy, zazwyczaj większość anime lub seriali jest w formacie 4:3, a tutaj nie, zastosowano 16:9. Format ten, bardziej mi odpowiada z jednej prostej przyczyny, nie jest to obraz telewizyjny, czyli rozciągnięty na cały ekran.

Fani anime będą na pewno usatysfakcjonowani słysząc język japoński. Wiem, że większa część ludzi wcale nie rozumie co tak na prawdę mówią bohaterowie serialu. Dlatego też w tym wydaniu DVD, musiała znaleźć się wersja z lektorem, która jest bardzo pomocna. Dźwięk przedstawię bardzo szybko, ponieważ wszystko stoi na jak najlepszym poziomie, więc nie ma co owijać w bawełnę. Jedynie co może przeszkadzać to, że czasami lektor może przytłumić dźwięk słyszalny w tle. Po za tym nie ma innych minusów.


:: MENU / DODATKI ::

Po raz pierwszy spotkałem tak bardzo dobrze wykonane menu. Jak dla mnie jest ono wykonane idealnie pod każdym względem. Na pierwszy ogień wyłania się znakomicie dobrana muzyka, której kawałki pochodzą z tej produkcji, wprowadza nas w klimat "Ergo Proxy" i pozwala zaczerpnąć mrocznego ułamka przedstawionego na płycie DVD. Muszę również wspomnieć, że przy każdej opcji, muzyka jest zupełnie inna. Drugim elementem, który mnie zaskoczył, jest oczywiście oprawa graficzna całego menu. Stworzone jest ono w klimatach cyberpunku SF. Dosłownie każdy element jest zrobiony w formie animowanej, co poprawia jeszcze bardziej zdanie i opinie o tym wydaniu DVD. Wybranie którejś z opcji wiąże się z niezłym animowanym przejściem. Mógłbym dużo jeszcze napisać o wyglądzie menu, ale podstawowe rzeczy tak pokrótce przedstawiłem, więc nie czekajcie tylko zabierzcie się do oglądania.

Dodatków na płycie jest bardzo dużo, wydawca nie oszczędzał na nich. Mowa jest tutaj o dziewięciu dodatkach, z których większość powiązana jest z "Ergo Proxy", a reszta z dystrybutorem - Vision. Oto co znajdziecie na tej płycie:
- zwiastun kinowy,
- animacja początkowa,
- spis twórców,
- o filmie,
- bohaterowie,
- podstawowy słownik Ergo,
- zwiastuny innych filmów,
- Vision music,
- inne DVD.
Jak widać, do koloru do wyboru. Dość ciekawe są materiały dodatkowe dotyczące filmu, można dowiedzieć się z nich, dużo ciekawych informacji. Jest to wydanie, którego powinien pozazdrościć każdy inny dystrybutor, polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::