ERGO PROXY 03: ODCINKI 12-17  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Ergo Proxy 03:
Episode 12-17

:: ANIMACJA ::
Manglobe Inc.

:: JĘZYK ::
Japoński

:: PRODUKCJA ::
Japonia

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
144 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1, DTS ES

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD
(dwuwarstwowa)


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: ERGO PROXY 03: ODCINKI 12-17 ::

 

Oto Romdo - gigantyczna, zamknięta pod kopułą megametropolia, ostatnie miejsce na zniszczonej i umierającej planecie, gdzie nasza rasa może prowadzić normalne życie. Jednak pewnego dnia w te doskonale zorganizowane społeczeństwo wkracza chaos. Z tajnych laboratoriów wydostaje się na wolność tajemnicza istota - Proxy. Re-l, córka jednego z najpotężniejszych ludzi w mieście, rozpoczyna swoje prywatne śledztwo, które doprowadzi ja do szokującego odkrycia. W kolejnych odcinkach tej mrocznej, porywającej opowieści, zaczniemy poznawać odpowiedzi na niektóre z intrygujących nas od początku pytań. Kim jest istota zwana Proxy? Dlaczego agencji bezpieczeństwa tak bardzo zależy na jej odnalezieniu? Jaka tajemnice kryje w sobie Romdo i świat zewnętrzny? W kolejnych odcinkach "Ergo Proxy" napięcie wzrasta piramidalnie!. Seria "Ergo Proxy" to jeden z największych hitów anime ostatnich lat, dzieło twórców takich przebojów jak: "Cowboy Bebop", "Samurai Champloo", czy "Witch Hunter Robin". "Ergo Proxy" to doskonale w każdym calu, wyrafinowane kino SF, porównywane przez fanów z takimi hitami jak: "Matrix", "Blade Runner", "Alien", "Ghost in the Shell", "Neon Genesis Evangelion"!


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w formacie 16:9, co jest bardzo rzadkim przypadkiem, jeśli chodzi o serie animowane. Jednak podczas oglądania tej produkcji jest to nawet wskazane, ponieważ mamy większe pole manewru na telewizorach panoramicznych. Bardzo ważnym elementem jest kolorystyka, która odgrywa tutaj znaczącą rolę, a mianowicie, wiele scen akcji rozgrywa się w półmroku i dzięki znakomitej kolorystyce i odpowiedniej rozdzielczości nie doświadczycie dziwnych zamazań kolorów, czy zamgleń. Kontrast znakomicie wywiązuje się ze swojej roli i ani na chwilę nie dostrzegłem niewyraźnych przedmiotów. Płyta jest dwuwarstwowa, więc nastąpi jednorazowy przestój.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1 oraz DTS ES, zarówno w wersji oryginalnej, jak i z lektorem. Ani na chwilę nie doświadczycie dziwnych szumów, czy też trzasków. Wszystkie elementy są świetnie słyszalne i na pewno nic nie umknie waszej uwadze. Jedyną mała wadą jest jednorazowy przestój spowodowany zmianą warstwy płyty. Nie będę tutaj więcej pisał, ponieważ nie ma sensu wypisywać samych znakomitości linii melodycznej. Nie ma się do czego przyczepić i kropka.


:: MENU / DODATKI ::

Menu obsadzone jest w ciemnych pastelach, tak jak przystało na mroczny cyberpunk SF. Wydawca wybrał świetny podkład muzyczny, który oddaje klimat całego wydania i pokrótce wprowadza widza w ową produkcję. Znakomite przejścia między poszczególnymi opcjami. Całe menu zostało zrobione w postaci animowanej. Nie zabrakło mrocznych tapet z głównymi postaciami tej produkcji. Ogólnie rzecz biorąc, menu jest świetne.

Na płycie znajduje się jedynie jeden dodatek, a jest nim zwiastun kinowy. Trochę to za mało jak na znakomitą serię anime. Jako całość wydanie jest wyśmienite, dlatego też je polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::