ESPECTRO  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Al final del espectro

:: REŻYSERIA ::
Juan Felipe Orozco

:: JĘZYK ::
Kolumbijski

:: PRODUKCJA ::
Kolumbia

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
87 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Kepa Amuchastegui,
Juan Pablo Aristizabal,
Esteban Duperly...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
4:3

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 3/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: ESPECTRO ::

 

Po traumatycznym przeżyciu, Vega (Noelle Shonwald) cierpiąca na agorafobię decyduje się, za namową ojca, na samotne życie. Zajmuje mieszkanie, w którym jednak silnie odczuwa czyjąś obecność, słyszy głosy, ma wizje. Wyczuwając, że nie jest sama, instaluje kamery nagrywające ją nawet podczas snu. . . Wszystko to nie daje jej spokoju, zaczyna obawiać się mrocznej przeszłości swojego "domu", którą częściowo poznaje, oraz dziwacznej obsesji sąsiada. . .


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Muszę przyznać, że to wydanie DVD posiada dość dobry obraz pod względem jakościowym. Jedynie co mogę zarzucić to, podczas ciemniejszych scen, widoczne są czasami dziwne smugi, ale nie występują one zbyt często. Po za tym nie dostrzegłem jakichkolwiek innych minusów. Kolorystyka i ostrość stoją na dobrym poziomie. Również proporcje obrazu sprzyjają oglądaniu, a jest to 4:3 (taki format widnieje na pudełku, ale według mnie jest to 16:9). Nie dostrzegłem również przycinania się filmu, czy niewspółgrania z dźwiękiem.

Do dźwięku nie mam większych zastrzeżeń, ponieważ jest on zapisany w formacie Dolby Digital 5.1. Podczas oglądania jedynie co może przeszkadzać, to wersja z lektorem, ale jest to konieczne, dlatego że jest to kolumbijski film i mało kto zrozumie dialogi. Po za tym nie dostrzegłem innych minusów. Dźwięk jest czysty, nie przeszkadzają szumy, czy inne zakłócenia. Obraz współgra wraz z linią melodyczną. Nie doświadczymy również jakichkolwiek przestojów, ponieważ film jest nagrany na płycie jednowarstwowej.


:: MENU / DODATKI ::

Wygląd menu nie ma wielu powiązań z filmem grozy, ponieważ większość z opcji wykreowana jest na wzór maksymalnie thrillera, w których to widnieją zdjęcia domów, czy innych zamazanych pomieszczeń. Jedynym elementem, który nawiązuje do filmu grozy jest podkład muzyczny, tutaj akurat postawiono na klimat, w którym obraca się ta produkcja. Nie istnieją elementy animowane, jedynie co do nich nawiązuje to małe ekraniki, w których możemy zobaczyć urywki "Espectro".

Dodatków nie ma zbyt wiele, ponieważ jako bonus załączono jedynie zwiastuny filmów wydawanych w kolekcjach Carisma. Oczywiście jest to wydanie 'gazetowe', jednak uważam, że dodatki powinny się tutaj znaleźć. Ciężko jest coś pisać o samych zwiastunach, więc dla niektórych widzów dodatkiem może być również wybór scen, który ułatwia nawigację po całej płycie.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::