OSZUKAĆ PRZEZNACZENIE 2  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Final Destination 2

:: REŻYSERIA ::
David R. Ellis

:: JĘZYK ::
Angielski, Polski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2003

:: CZAS TRWANIA ::
90 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Ali Larter,
A. J. Cook,
Michael Landes

:: DŹWIĘK ::
Dolby Digital EX 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
1.85:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 6/6

 


:: OSZUKAĆ PRZEZNACZENIE 2 ::

 

19 - letnia Kimberly podczas wyprawy samochodowej ze swoimi znajomymi, doznaje straszliwej wizji bardzo bliskiej przyszłości. Przewiduje ogromny karambol na autostradzie, w którym widzi śmierć wielu ludzi. Szybko reaguje, przez co udaje się jej ocalić niewielką, bo zaledwie kilkuosobową grupkę i psuje w ten sposób cały plan wszechobecnej "śmierci". Jednak "kostucha" nie ma zamiaru odpuścić i zrobi wszystko, żeby dopełnić swego dzieła i móc wykreślić dotąd ocalałych ze swojej listy.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Ten element stoi na bardzo wysokim poziomie. Nie ma żadnych zakłóceń. Czysty i przejrzysty wielce ułatwia nam obserwowanie niemal każdego szczegółu. Z przyjemnością ogląda się znakomite ujęcia kamery i efekty specjalne w tak wyrazistych, żywych kolorach.

Jak wiadomo w filmach, gdzie towarzyszą nam co chwilę sceny wybuchów czy pokazy wypadków, jest to bardzo ważny czynnik, wpływającym na pozytywny odbiór obrazu. Tutaj system Dolby Digital Ex sprawdza się idealnie. Jeżeli posiadamy zestaw głośników 5.1, to przez ponad 90 minut mamy okazję poczuć się jak w prawdziwym kinie. Bezapelacyjnie najwyższa ocena.


:: MENU / DODATKI ::

Dobrze wykonane. Na plus zasługuje to, że całe jest w języku polskim. Najbardziej podobał mi się pomysł umieszczenia wyboru scen na tle mikrofali, co od razu przywodzi na myśl wydarzenia z pierwszej odsłony FD. Ścieżka dźwiękowa występująca w menu jest bardzo ponura i wprawia w stan niepewności. Ruchome elementy oraz różnorodne odgłosy stukania i spięć elektrycznych powodują, że już przed rozpoczęciem seansu możemy poczuć ten niesamowity klimat wszechobecnego niebezpieczeństwa.

Po prostu super - każde wydanie powinno zawierać tak bogate wyposażenie tego działu. Oprócz komentarzy twórców filmu (reżysera, producenta i scenarzystów) możemy zobaczyć sceny alternatywne czy też niewykorzystane. Do tego umieszczone zostały dwa teledyski: The Blenk Theory - "Middle Of Nowhere" i The Sounds - "Seven Days a Week". Na płytce zawarto również zwiastuny zarówno do FD 2, jak i do pierwszej odsłony filmu. Jednak największą moją uwagę przykuł dokument: "Klatka po klatce: Śmierć budzi się do życia". W nim mamy przyjemność poznać historię tworzenia się nurtu gore i posłuchać wielu komentarzy reżysera - Herschella Gordona Lewisa(m.in. Blood Feast), który przez wielu uważany jest za ojca pierwszych filmów tego brutalnego i pięknego zarazem gatunku.


:: ZOBACZ RÓWNIEŻ ::


FILMY

MUZYKA

CIEKAWOSTKI

SYLWETKI

DOWNLOAD

AUTOR: PROCENCIK

 
 


:: GALERIA ::