WYSŁANNIK PIEKIEŁ  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Hellraiser

:: REŻYSERIA ::
Clive Barker

:: JĘZYK ::
Angielski, Polski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1987

:: CZAS TRWANIA ::
94 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Clare Higgins,
Ashley Laurence,
Doug Bradley

:: DŹWIĘK ::
Dolby Digital 5.1
DTS

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
1.85:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 


:: WYSŁANNIK PIEKIEŁ ::

 

Jeden z najlepszych filmowych horrorów wszech czasów w wersji z odnowionym obrazem i nowym dźwiękiem przestrzennym.

Frank Cotton rozwiązuje tajemnicę magicznej kostki Lemarchanda i wkracza w świat Cenobitów – piekielnego wymiaru, w którym ból i rozkosz są nierozłączne. Przywrócony przez przypadek do życia powraca na Ziemię jako przerażające monstrum. To jednak dopiero początek koszmaru. By stać się na powrót człowiekiem, Frank potrzebuje ofiar... Te zaś postanawia dostarczyć mu znudzona spokojnym i nudnym życiem bratowa. Tymczasem demoniczni Cenobici ze złowrogim Pinheadem na czele wcale nie zamierzają rezygnować ze swojego łupu i zrobią wszystko, by Frank znowu zaczął cierpieć...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Muszę przyznać, że jestem bardzo zawiedziony. Oczekiwałem czegoś lepszego po takiej reklamie wydania tego filmu na krążku DVD. Obraz nie podobał mi się w żadnym calu. Prawdopodobnie z powodu, iż był on bardzo wyrazisty, rzeczywisty aż za bardzo realny. Miałem wrażenie, że oglądam jakiś spektakl teatralny w telewizji. Osobiście tego nie lubię, ale obraz jednak oceniam wysoko.

No tutaj to jest zajebiście. Pinhead mówi do nas w 6-kanałowym formacie. Wspomaga mu również funkcja napisów i lektora, oczywiście w języku polskim. Bardzo dobry dźwięk i niesamowity efekt.


:: MENU / DODATKI ::

Czy ja wiem. Oczywiście jestem zwolennikiem ruchomych elementów, ale to mnie się jakoś nie podobało. Jednak przypadła mi do gustu selekcja scen. Ruchome. Zapomniałby, iż w tle jest taka niepokojąca muzyka i bardzo to pasuje. Niestety ogólne wybieranie działów jest brzydkie i gryzie się zarówno z klimatem filmu jak i prezentowanym tłem.

Miało być ich o wiele, wiele więcej, niestety. Oto dodatki: Selekcja scen, Info o filmie, Zwiastuny innych filmów, większości serii QDVD.

I koniec! Gdzie się podział tradycyjny zwiastun filmu na tym krążku? Jego brak to błąd. Firma wydawnicza tego miesięcznika zastanawiała się nad wypuszczeniem w czerwcu Hellraisera z całym pakietem dodatków, czyli komentarze, sylwetki, spoza planu, zrezygnowała przenosząc ten pomysł na wakacje 2004(?). Ciekawostką na pewno będzie wiadomość, iż ta sama gazeta wykupiła prawa do 4 pierwszych części tej sagi.(w obecnym przypadku mogę już się posługiwać takimi określeniami, bo seria liczyć sobie będzie 8 częśći). Więc pozostaje nam czekać przez miesiące długie, aż w Polsce Pinhead i przyjaciele pojawią się na DVD w całości

AUTOR: DICK

 
 


:: GALERIA ::