HELLRAISER 7: SEKTA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Hellraiser 7: Deader

:: REŻYSERIA ::
Rick Bota

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2005

:: CZAS TRWANIA ::
84 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Doug Bradley,
Kari Wuhrer,
Paul Rhys

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1, DTS-ES

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 ; 1.78:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: HELLRAISER 7: SEKTA ::

 

Do redakcji jednej z  londyńskich gazet trafia tajemnicza kaseta przedstawiająca nieprawdopodobne rzeczy. Ukazuje ona śmierć kobiety, która następnie dzięki pocałunkowi nieznanego mężczyzny powraca do świata żywych. Żądna sensacji reporterka wyjeżdża do Bukaresztu. Na miejscu, sytuacja okazuje się całkowicie inna, bardziej brutalna i niebezpieczna. Im bardziej reporterka  zagłębia się w tę sprawę, tym gorzej na tym wychodzi. Jak najszybciej musi rozwikłać tę zagadkę...…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w dwóch formatach: 16:9 oraz 1.78:1. Na początek  minusy. Podczas oglądania zauważalny jest śnieżek, który jednak nie przeszkadza w seansie, jest on charakterystyczny dla starych filmów. Czasami były widoczne również załamania w formie pikseli, ale to dosłownie dwa lub trzy razy. Poza tym nie doszukałem się więcej minusów. W plusach zacznę od dobrze dobranej palety barw, która nie razi i nie odrzuca od oglądania. Również do kontrastu nie mam zastrzeżeń, wszystkie sceny są dobrze widoczne, nie ma jakichkolwiek rozmyć. Dodatkowo format obrazu jest miły dla oka, nie jest on rozciągnięty na cały ekran, tylko zamknięty dwoma paskami, oczywiście z góry i z dołu, wyglądem przypomina obraz panoramiczny.

Mamy do wyboru trzy ścieżki dźwiękowe: Dolby Digital 5.1 angielski, Dolby Digital 5.1 wersję z lektorem oraz DTS-ES, ale tylko w języku oryginalnym.  Jest to najlepszy element tego wydania DVD. Praktycznie nie można się tu do niczego przyczepić, jedynie co pozostawia wiele do życzenia, to wersja z lektorem. Mowa tutaj o zmniejszeniu głośności dźwięków słyszalnych w tle, ale muszę przyznać, że nie jest aż tak źle. Oczywiście w wersji oryginalnej wszystkie nawet najmniejsze szmery dobiegające z oddali są dobrze słyszalne, a co najważniejsze, wszystko jest na jednym poziomie tonowym, nie tak jak w wersji z lektorem.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zbudowane jest dość ciekawie. Na samym środku znajduje się mały ekran (wokół znajduje się główna obsada) , w którym możemy obejrzeć krótki filmik przedstawiający jedną scenę z filmu. Jednak tło nie jest zwykłym zdjęciem, autor chciał uchwycić piękno filmu w połączeniu z grafiką komputerową. Pozostałe podstrony menu utrzymane są w podobnym klimacie, z tym, że dodatkowo do nich, mamy dołączoną muzykę w tle.

Na płycie znajdują się tylko podstawowe dodatki: bezpośredni dostęp do siedemnastu scen oraz katalogi SPI. Nie będę o nich pisać, ponieważ jest to standard na wszystkich płytach DVD. Chociaż mogę polecić obejrzenie oferty SPI, mają w swoich zbiorach kilka ciekawych pozycji.


:: KRÓTKO O FILMIE ::

"Hellraiser 7: Deader" jest jedną z lepszych części wydanych po 2000 roku. Oczywiście jest tu wiele niedociągnięć, ale film ogląda się dość przyjemnie, a czasami nawet i adrenalina wzrasta. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA ::


:: FILM DOSTARCZYŁO ::