AUTOSTOPOWICZ  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Hitcher

:: REŻYSERIA ::
Robert Harmon

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1986

:: CZAS TRWANIA ::
93 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Rutger Hauer
C.Thomas Howell

:: DŹWIĘK ::
Dolby Digital 5.1
DD 5.1 (polski lektor)

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 3/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 3,5/6

 


:: AUTOSTOPOWICZ ::

 

Jeden z najsłynniejszych thrillerów w historii kina. Życiowa rola Rutgera Hauera.

Jest noc. Zalaną deszczem pustą autostradą z Chicago do San Diego jedzie samotny samotny kierowca. Zmęczony prawie zasypia za kierownicą. Gdy za kolejnym zakrętem widzi zmokniętego autostopowicza, postanawia się zatrzymać. Nie wie, że na tej właśnie autostradzie w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin dokonano serii brutalnych morderstw. Nie wie, że człowiek, którego wpuszcza do swojego samochodu, to poszukiwany psychopatyczny zabójca! Rozpoczyna się gra na śmierć i życie…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Szczerze mówiąc obraz nie jest najwyższej jakości, ale ogląda się go nienajgorzej. Nie mam w zasadzie zastrzeżeń, choć wcale się nie dziwię mam wydanie gazetowe. W sumie jakość jest na poziome dobrym zważywszy, że nie jest to film pierwszej świeżości. Żadnych zakłóceń, plam, kwadracików itp. Także spoko.

Format dźwięku w tym filmie to oczywiście Dolby Digital 5.1 zarówno w wersji oryginalnej jak i polskiej. Wszystko bardzo dobrze słyszalne, zarówno dialogi, jak i muzyka, która potrafi podnieść adrenalinę wtedy, kiedy trzeba. W sumie muzyka i dźwięk są na znacznie lepszym poziomie niż obraz, więc nie mam żadnych zastrzeżeń. Godne pochwały nawet jak na wydanie gazetowe.


:: MENU / DODATKI ::

Menu to niestety totalna klapa. Nic tylko nieruchome plansze w postaci zdjęć z filmu. Nic poza tym. Choć w zasadzie nie liczyłem na żadną rewelację, więc nie jestem zbytnio rozczarowany. Co nam menu oferuje? Nic poza standardem, czyli wybór scen i ustawienia. Jak dla mnie to poziom minimalny. Lipa.

No cóż… dodatków nie stwierdzono. Absolutny brak jakichkolwiek dodatków. Nie ma nawet jakichś zwiastunów czy katalogów DVD. Kompletnie nic. Szkoda.

Film jest spoko i jak na tamte czasy jest zrobiony na dobrym poziomie. Gdy go oglądałem pierwszy raz to zrobił na mnie spore wrażenie. Uważam, że trzyma w napięciu i podnosi adrenalinę. Polecam, jeśli ktoś nie widział.

AUTOR: RADIEL

 
 


:: GALERIA ::