DOM WOSKOWYCH CIAŁ  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
House Of Wax

:: REŻYSERIA ::
Jaume Collet-Serra

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Australia, USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2005

:: CZAS TRWANIA ::
113 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Elisha Cuthbert,
Chad Michael Murray

:: DŹWIĘK ::
DD 5. 1 angielski
DD 5. 1 polski lektor

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 5/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 


:: DOM WOSKOWYCH CIAŁ ::

 

Podróż na największe międzyuczelniane zawody futbolowe przybiera zły obrót, gdy Carly, Paige i ich przyjaciele decydują się przenocować na polu noclegowym. Następnego dnia po przebudzeniu stwierdzają, że ktoś unieruchomił ich samochód. Pozbawieni środka komunikacji, przyjmują ofertę mieszkańca Ambrose, który proponuje im podwiezienie do tego jedynego na przestrzeni wielu mil miasteczka. Po przyjeździe na miejsce oglądają największą atrakcję mieściny, Gabinet Figur Woskowych. Jak wkrótce się przekonają, nie bez przyczyny figury wyglądają jak prawdziwe...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

„Dom Woskowych Ciał” jako remake prezentuje się całkiem dobrze. Od strony technicznej nie mam nic do zarzucenia, ogląda się go świetnie i bez zakłóceń. Format obrazu, jaki nam proponuje to wydanie DVD to 16:9 anamorficzny i panoramiczny. Nad produkcją czuwali sam Joel Silver (reż. m.in. jednego z odcinków „Opowieści z Krypty i producent wielu innych filmów) i Robert Zemeckis („Powrót do przyszłości” trylogia). Zdjęciami do tego obrazu zajął się Stephen F. Windon pracujący na planie takich filmów jak „Anakondy: Polowanie na Krwawą Orchideę” oraz „Piekielna Głębia”. Myślę, że udało im się stworzyć dobry film, z dobrymi efektami specjalnymi i nawet trzymający w napięciu. Polecam, jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji obejrzeć.

Jeśli chodzi o stronę dźwiękową tego wydania Dvd to trochę kiepsko widzę tu podkład polskiego lektora, mimo iż wykonany w formacie DD 5.1 to wydał mi się jakiś zniekształcony. Osobiście jednak wolę oryginalny dźwięk i napisy. W oryginale jest on o wiele bardziej wyraźny a co za tym idzie bardzo czysty i płynny. Wykonany oczywiście w formacie Dolby Digital 5.1, który jest standardem jeśli chodzi o DVD. Kompozycją muzyki w "House Of Wax" zajął się John Ottman, który miał przyjemność zajmować się tworzeniem muzy do kilku innych horrorów. Wszystko to zgrane jest z rockową ścieżką dźwiękową tworzoną przez różnych wykonawców. Bardzo mi to odpowiada, jako, że jestem fanem ostrzejszego grania. Polecam!!!!


:: MENU / DODATKI ::

Menu to niestety nie ruchome zdjęcia z filmu. Szkoda, że twórcy się bardziej nie wysilili w tej kwestii. Jedynym dobrym elementem jest niepokojąca i klimatyczna muzyka, która wprowadza widza w odpowiedni nastrój. To wszystko.

Dodatki są wielkim plusem nośnika. Jest ich sporo, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Dostęp do wybranych scen oraz wybór wersji językowych, jak widać okazuje się standardem nowszych wydań. Ponadto masa dodatków specjalnych takich jak: Zakręcone wpadki na planie komentowane przez obsadę, Woskowanie, Dom z wosku, Gagi z planu, Alternatywna czołówka przedstawiająca śmierć Jennifer, Joel Silver odsłania Dom Woskowych Ciał, Kinowy zwiastun.  Jak widać jest co pooglądać, więc polecam serdecznie i życzę miłego seansu.

AUTOR: RADIEL

 
 


:: GALERIA ::