KARAS - SEZON 2  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Karas

:: REŻYSERIA ::
Keiichi Sato

:: JĘZYK ::
Japoński

:: PRODUKCJA ::
Japonia

:: ROK PRODUKCJI ::
2005

:: CZAS TRWANIA ::
90 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Tetsuo Gotô,
Asuka Shibuya,
Kiyoyuki Yanada...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9
[1,85:1]

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
2 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 6/6

 

 

 


:: KARAS - SEZON 2 ::

 

Niedaleka przyszłość. Nocne niebo nad Tokio rozbłyskuje seriami tajemniczych świateł. Wszystko dzieje się tak szybko, że normalny człowiek nie jest w stanie tego dostrzec. Ta walka rozgrywa się poza naszym czasem i poza naszym światem. A jednak również i w naszym świecie. I dotyczy naszego świata. Dwie tajemnicze postacie toczą swój ostatni bój o najwyższą stawkę. Stawkę życia swojego i wielu innych zależnych od tego istot, w tym również nas - ludzi. W tym samym czasie w jednym z tokijskich szpitali umiera młody człowiek i to właśnie on będzie musiał stawić czoła złu w postaci nowego, legendarnego obrońcy Tokio - w postaci Karasa...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w aspekcie panoramicznym, a dokładniej w proporcjach 16:9 [1,85:1]. Nie doświadczycie z tego powodu żadnych zakłóceń. Podczas oglądania filmu nastąpi tylko jeden przestój spowodowany zmianą warstwy płyty. Trochę zdziwił mnie jeden ubytek obrazu, a mianowicie jest to mała ziarnica obrazu, nie wpływa ona znacząco na jakość obrazu, ponieważ jest ona prawie nie widoczna. Bardzo dużym atutem wydania jest znakomity kontrast, dzięki któremu wszystko jest bardzo dobrze widoczne. Kolorystyka została świetnie dobrana, przez co ani na chwilę nie nastąpi zlewanie się kolorów.

Ciężko coś powiedzieć o dźwięku, ponieważ po odpaleniu praktycznie większości płyt DVD jest on rewelacyjny. Tutaj jest tak samo. Jedynym małym minusem może być jednorazowy przestój. Wszystkie najmniejsze szmery są bardzo dobrze słyszalne, a to wszystko dzięki systemowi dźwiękowemu, w którym zapisany jest film - Dolby Digital 5.1. Linia melodyczna nie posiada szumów, dziwnych pogłosów, czy nawet pisków. Wszystko stoi na bardzo wysokim poziomie.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zrobione jest w dość prosty, przejrzysty, a zarazem rewelacyjny sposób. Nie będziecie mieli problemów z nawigacją. Menu jest praktycznie w całości zrobione w sposób animowany, po za kilkoma elementami, jak np. ramka, czy postać głównego bohatera. Kolorystyka została świetnie dobrana. Menu na pierwszej płycie zrobiono w czerwieni, a na drugiej w granacie, co nie umniejsza jakości wykonania. 

Dodatków jest tutaj od groma, na obu płytach znajdziecie ciekawe bonusy, które na pewno usatysfakcjonują posiadacza wydania DVD, oto te dodatki:
* PŁYTA 1:
- Informacje o filmie,
- Zwiastuny innych filmów,
- Inne DVD.
* PŁYTA 2:
- "Gatchaman" (Załoga G / Wojna planet), trailer 1,
- "Gatchaman" (Załoga G / Wojna planet), trailer 2,
- Projekty pierwszej, niezrealizowanej wersji "Karasa",
- Dokument o wytwórni Tatsunoko Production,
- Wywiady z twórcami i aktorami,
- Jak powstawał "Karas",
- Wywiad z Takahiro Sakurai (Eko),
- Jak powstawał dźwięk do "Karasa",
- Wywiad z Keijim Fujiwara (Nue),
- Galeria
.
Nic dodać, nic ująć. Dodatkowo jest to wydanie kolekcjonerskie, dlatego wydawca do filmu dodaje box na pierwszy i drugi sezon KARASIA. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::