KRWAWY TROP  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Blood Trails

:: REŻYSERIA ::
Robert Krause

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Niemcy

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
85 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Rebecca Palmer,
Ben Price,
Tom Frederic...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 ; 2,35:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 3/6

OCENA OBRAZU: 4,5/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: KRWAWY TROP ::

 

Anna (Rebecca Palmer) pewnie nigdy nie poszłaby z Chrisem (Ben Price) do jego mieszkania, gdyby wiedziała, jakie to będzie miało konsekwencje. Po upojnej nocy, wiedziona wyrzutami sumienia, proponuje swojemu chłopakowi Michaelowi (Tom Frederic) romantyczny wypad w góry. Z początku nic nie zakłóca pięknej wycieczki rowerowej. Ale nagle pojawia się Chris... zabija Michaela... i zaczyna ścigać Annę. Anna zjeżdża z góry w wyścigu o własne życie. Każda trasa, każda ścieżka i każdy ślad wiodą do przerażającego końca. Poczucie winy, strach i ból wydają się jej teraz niczym...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Przykro mi to stwierdzić, ale obraz jest najsłabszym ogniwem tego wydania DVD. Oczywiście wszystko jest widoczne, kontrast stoi na bardzo dobrym poziomie, kolorystyka również, ale co mnie zmartwiło to dość grube ziarno. Chodzi mi tutaj o to, że podczas projekcji przez cały czas widoczny jest tak zwany "śnieg", który zauważalny był w starych produkcjach. Nie wiem, może to zabieg wydawcy, który miał sprawić, że film w ten sposób nabiera kolorów i pozwala cofnąć się do czasów, gdzie praktycznie każdy horror, który wychodził na rynek był szczałem w dziesiątkę. Po za tym jednym mankamentem nie zauważyłem nic co mogłoby przeszkadzać w trakcie oglądania. 

Omawiana płyta DVD to jednostronna, jednowarstwowa - DVD-5, więc upchanie czegoś więcej graniczyłoby z cudem. Ale nie ma się co martwić, na płycie znalazły się dwie ścieżki dźwiękowe. Pierwsza z nich to oczywiście wersja oryginalna a druga to wersja z lektorem. Zacznę może na początek od tej gorszej strony, czyli od wersji z lektorem. Jego głos czasami zagłusza niektóre ważne dźwięki, ale zawsze jest to coś lepszego niż jakbyśmy mieli oglądać horror z dubbingiem. Po za tym nic szczególnego nie uderza w nas podczas oglądania. Dźwięk jest czysty, wszystkie najmniejsze szmery są dobrze słyszalne. Dźwięk idzie w parze z obrazem, ani na chwilę nie wyprzedza go. Jeśli chcesz poczuć strach na swojej skórze radziłbym wziąć dobry zestaw kina domowego i włączyć go na full.


:: MENU / DODATKI ::

Menu wykonane jest rewelacyjnie. Całość jest animowana lub zrobiona w postaci krótkiego filmu. Ale po kolei. W centralnej części znajduje się prostokąt, gdzie Anna (główna bohaterka grana przez Rebecca'e Palmer) zwije się po podłodze, całość stworzona jest w postaci krótkiego filmu. Całemu temu zjawisku towarzyszy klimatyczna muzyka, która jak najbardziej spełnia swoją rolę, a mianowicie wprowadza nas w klimat na pograniczu thrilleru i horroru. Oczywiście na płycie znajduje się interaktywne menu składające się z czterech opcji (start filmu, wybór scen, ustawienia oraz zwiastuny). Dodatkowo na około centralnej części znajduje się animacja, w postaci psychodelicznych, ruchomych obrazów, na których widnieje tytuł z domieszką krwi. Wchodząc do poszczególnych partii menu, jedynie co odróżnia te wszystkie sekcje jest podkład muzyczny, a reszta jest ta sama, chodzi mi o układ całego projektu. Jest ogólnie menu zostało wykonane na bardzo dobrym poziomie.

Dodatki składają się z dwóch części. W pierwszej z nich, wydawca zaopatrzył nas w dwa zwiastuny kinowe ("szesnaście przecznic", "step up - taniec zmysłów") oraz dwanaście DVD ("wszystko zostaje w rodzinie", "życie za śmierć", "czeka na nas świat", "czerwony kapturek", "piekło", "tajemnica Brokeback Mountain", "archanioł", "bloodrayne", "nokaut", "czarna skrzynka", "Bobby - bohaterski psiak", "młodzi gniewni - historia Rona Clarka"). Oczywiście wszystkich zapowiadanych filmów już się doczekaliśmy, ale zawsze jest to miły i szlachetny gest ze strony wydawcy, że coś zamieścił na płycie DVD.  Drugą część stanowi wybór szesnastu scen, przez które możemy szybko przemieścić się w odpowiedni fragment filmu.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA ::
:: FILM DOSTARCZYŁ ::