KSIĄŻĘ CIEMNOŚCI  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Prince Of Darkness

:: REŻYSERIA ::
John Carpenter

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1987

:: CZAS TRWANIA ::
93 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Donald Pleasence,
Jameson Parker,
Victor Wong...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1, DTS

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 5,5/6

 

 

 


:: KSIĄŻĘ CIEMNOŚCI ::

 

Centrum Los Angeles. Grupa studentów i naukowców przybywa na wezwanie księdza do opuszczonego kościoła, aby rozwiązać tajemnicę dziwnego pojemnika, od setek lat strzeżonego przez sektę zwaną Bractwem Snu. Gdy ciecz w pojemniku ożywa, a kolejni członkowie ekipy badawczej zaczynają znikać w tajemniczych okolicznościach. Naukowy odkrywają przerażającą prawdę. W pojemniku zamknięte jest zło w czystej postaci. Zło, które się przebudziło.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz nie jest najlepszej jakości, ale i nie najgorszej. Jest to dobre wydanie DVD, ze znakomitym filmem Carpentera. Oglądając film dostrzegłem dwa błędy, które czasami denerwują, a są to: ziarnica oraz dziwne przechodzenia kolorów na siebie, co dale czasami efekt zamazów, jednak tylko tła. Z ostrością jest różnie, ale zazwyczaj wszystko jest dobrze widoczne. Kolorystyka, jak wcześniej wspominałem stoi na przeciętnym poziomie. Obraz nie ma żadnych przestojów, czyli jego płynność jest znakomita. Na format również nie można narzekać, jest to 16:9, więc nic do zarzucenia.

Dźwięk to prawdziwa klasa sama w sobie. Dolby Digital 5.1 oraz DTS, potrafią ukazać prawdziwe piękno wydania DVD. Dźwięk współgra wraz z obrazem, nie zacina się, chyba, że zmieniana jest warstwa płyty, wtedy może nastąpić chwilowy przestój. Znakomita ścieżka dźwiękowa potrafi ukazać prawdziwe piękno twórczości Carpentera. Podczas oglądania nie spotkałem się, aby dźwiękowi towarzyszyły jakiekolwiek zakłócenia powodujące, a raczej zniechęcające przed projekcją. Więc jak widać, dźwiękowi nie można nic zarzucić.


:: MENU / DODATKI ::

Patrząc na menu nie wiem co napisać. Z jednej strony mi się podoba, a z drugiej nie. Uważam, że trochę przesadzono z zielonymi pastelami, ale to rzecz gustu. Ciekawe zestawienie nieruchomych obrazków z krótkimi wstawkami z filmu, sprawia, że możemy przenieść się myślami do "Księcia Ciemności". Dodatkowo dochodzi znakomity podkład muzyczny, posiadający ciekawy klimat, który może przyprawić o dreszcze. Każda opcja menu różni sie jedynie ułożeniem wymienionych wcześniej elementów. Patrząc z perspektywy całości to przyznam, że jest to kawał dobrej roboty.

Przykro mi to stwierdzić, ale na płycie nie ma kompletnie jakichkolwiek dodatków, no chyba, że uznać WYBÓR SCEN za bonus, jednak większość z pasjonatów DVD tak samo jak ja uzna, że dodatki na tej płycie nie istnieją. Polecam każdemu oglądnięcie tego filmu, jest to produkcja warta poświęcenia uwagi.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::