LONDYN W OGNIU  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
London Has Fallen

:: REŻYSERIA ::
Babak Najafi

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2016

:: CZAS TRWANIA ::
95 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Gerard Butler,
Aaron Eckhart,
Morgan Freeman...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: LONDYN W OGNIU ::

 

Premier Wielkiej Brytanii umiera w niewyjaśnionych okolicznościach. Jego pogrzeb to największe zgromadzenie przywódców wolnego świata od dziesiątków lat. Wszystko wskazuje na to, że jest to najlepiej strzeżona uroczystość w dziejach, dopóki nie okaże się, że terrorystyczny spisek sięga samych szczytów zachodnich służb specjalnych, a spotkanie w Londynie od początku planowane było jako okazja do zamachu. Jedynym człowiekiem, który może jeszcze odwrócić bieg dramatycznych zdarzeń jest szef ochrony prezydenta USA, czyli agent Mike Banning (Gerard Butler).


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Podczas projekcji natkniecie się tylko na małą ziarnice obrazu, która nie przeszkadza w odbiorze filmu. Nasycenie kolorystyki jest nieodpowiednie. Czasami wydaje się, że pastele są lekko wypłowiałe. Obraz działa płynnie, nie zacina się. Podczas projekcji na pewno nie natkniecie się na pikselozę, czy szumy i inne zabrudzenie wizji. Sceny w półmroku pozbawione są załamywania się tła, co prowadzi do mienienia się różnymi kolorami drugoplanowych elementów. 

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również z polskim lektorem. Podczas oglądania nie zauważyłem żadnych niedoskonałości, które wpływają niekorzystnie na odbiór produkcji. Dźwięk stanowi główny trzon filmu, przez co trzeba oglądać go przy odpowiedniej głośności, w innym wypadku nie ma sensu. Linia melodyczna współgra z obrazem. Nie zacina się.  


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na wysokim poziomie. Wszystkie plansze łączą dwa elementy. Pierwszym z nich jest angielska flaga stojąca w płomieniach. Zaś drugą jest podkład dźwiękowy. Świetny pomysł z flagą, w którą wtopione zostały zdjęcia miasta oraz kilka urywków z filmu. Zastosowane jasne pastele wstrzeliły się w całą kompozycję. Sama nawigacja jest bardzo prosta. Wszystkie opcje są przejrzyste i na pewno nie będziecie mieli problemów z poruszaniem się po planszach.

Na płycie znalazły się standardowe dodatki od Monolithu, która nie do końca uszczęśliwią wszystkich. Oto one:
- wybór scen,
- zwiastun,
- zapowiedzi.
"Londyn w Ogniu" nie jest zapakowany w zwykłego DVD-Boxa, lecz opakowanie w formie książeczki, gdzie napisano kilka ciekawych informacji na temat samego filmu. Oryginalne i trafione. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::