MISTRZOWIE HORRORU (SEZON 2) II: RODZINKA ORAZ WYGRANA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Masters Of Horror

:: REŻYSERIA ::
John Landis
(RODZINKA)

Ernest Dickerson
(WYGRANA)

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
RODZINKA: 58 min.
WYGRANA: 58 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 

 


:: MISTRZOWIE HORRORU (SEZON 2) II: RODZINKA ORAZ WYGRANA ::

 

RODZINKA: Pewnej nocy młode małżeństwo, Celia i David Fullerowie nieumyślnie taranuje autem skrzynkę na listy, która należy do mieszkającego obok Harolda. Naprawiają szkody, a dodatkowo chcą osobiście przeprosić sąsiada za wypadek. Ten zaprasza ich do siebie. Rozpoczyna się prawdziwy koszmar - Fullerowie nie podejrzewają nawet, że wpadli w pułapkę, z której niełatwo będzie się wydostać.

WYGRANA: Para nastoletnich przyjaciół, Justin i Kerry, postanawia wystawić na próbę własną odwagę i zobaczyć prawdziwe ludzkie zwłoki. W tym celu wdzierają się nocą do zakładu pogrzebowego. Tam jednak zamiast zaspokojenia ciekawości czeka na nich prawdziwy test odwagi - żądny krwi wampir, pan Chaney. Teraz chłopcy muszą zdecydować, czy zostać ofiarą czy katem...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Film zapisany jest w formacie 16:9, co pozwala wykorzystać telewizor panoramiczny w stu procentach. Kolorystyka nie zawodzi  Nas, dzięki czemu nie doświadczycie dziwnych zamgleń, czy też nakładania się koloru. Dzięki znakomitemu kontrastowi wszystko będzie dobrze widoczne. Nie spotkałem się z sytuacją, w której wizja nie współgrała z linią melodyczną. Nie doświadczycie również zatrzymywania się obrazu spowodowanego winą dystrybutora. Znalazłem jeden mały minus, który dla większości będzie czym normalnym, a jest nim ziarnica obrazu. Po za tym nie dopatrzyłem się innych mankamentów, które mogłyby wpływać na jakość odtwarzanego filmu.

Standardowo linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, w wersji oryginalnej i z lektorem. Podczas oglądania nie doświadczyłem jakichkolwiek przykrych niespodzianek, które mógłby Nam zaoferować dźwięk. Wszystkie elementy linii melodycznej są bardzo dobrze słyszalne, co sprawia, że nie będziecie się domyślać co kto powiedział. Brak jest tutaj również szumów, czy też trzasków. Po prostu dźwięk jest takim elementem, w którym ciężko coś zepsuć.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zostało stworzone w bardzo przejrzysty sposób, tak aby nikt nie miał problemów z nawigacją. Po odpaleniu płyty przed Naszymi oczami ukazuje się menu główne, które skłania do wyboru któregoś z odcinków. Wybierając odpowiednią opcję zostajemy przekierowani do menu, które zostało stworzone dla poszczególnego odcinka. Każde posiada inny szablon graficzny, ułożenie elementów menu, podkład dźwiękowy... Nie będę się tutaj więcej rozpisywał, sytuacja wygląda podobnie jak przy poprzednim wydaniu pierwszego i drugiego odcinka z tej serii, czyli bardzo dobrze.

Dodatki są, ale ich ilość zbytnio do mnie nie przemawia, jest ich trochę za mało. Oto co możecie tutaj znaleźć:
- zwiastuny dwóch odcinków,
- zwiastuny kilku wydań DVD, np. Niebezpieczny Związek, czy też Tamara.
- wybór scen,
- opis pierwszej i drugiej antologii mistrzów horroru, a także zwiastun zapowiadający drugą serię.
Jak widać nic się nie zmieniło się w porównaniu do poprzedniego wydania. Choć dodatków nie ma zbyt wielu, ale za to te dwa odcinki Nam to wszystko wynagradzają.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::