MROCZNY RYCERZ POWSTAJE  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Dark Knight Rises, The

:: REŻYSERIA ::
Christopher Nolan

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2012

:: CZAS TRWANIA ::
160 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Christian Bale,
Tom Hardy,
Anne Hathaway...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9
[2.40:1]

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
2 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 5,5/6

 

 


:: MROCZNY RYCERZ POWSTAJE ::

 

Spektakularne zakończenie trylogii! Mroczny Rycerz Powstaje ponownie jednoczy wybitnego reżysera Christophera Nolana i genialnego aktora Christiana Bale'a. Osiem lat temu, po tym jak przyjmuje na siebie winę za śmierć Harveya Denta, okryty hańbą Batman (Christian Bale) znika w tajemniczych okolicznościach. Wszystko się jendak zmienia, gdy na horyzoncie pojawia się sprytna kocia włamywaczka (Anne Hathaway) i bezwzględny szaleniec - Bane (Tom Hardy). Terrorystyczne zamiary zamaskowanego Bane'a zmuszają Bruce'a do powrotu z wygnania i podjęcia ostatecznej walki o przetrwanie Gotham City… i Batmana. Wspaniała realizacja. Efekty specjalne. Spektakularny sukces na świecie. NAJWIĘKSZA PREMIERA DEKADY!


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 [2.40:1]. Standardowo natrafiamy na ziarnicę obrazu, która jest wszechobecna i nie powoduje znacznego obniżenia jakości wizji. Czasami możecie mieć wrażenie mieniącego się różnymi kolorami tła, co może być spowodowane zbyt dużą kompresją filmu. Więcej zniekształceń i zabrudzeń obrazu nie zauważyłem. Wizja działa płynnie i nie zacina się. Kontrast świetnie eksponuje nawet najmniejsze elementy obrazu.

Linia melodyczna została zapisana w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i z lektorem. Wydawca dołączył również węgierską ścieżkę dźwiękową, oczywiście w DD 5.1. Nie możemy mieć żadnych zastrzeżeń związanych z jakością, ponieważ wszystko dopięte jest na ostatni guzik i pozbawione jest błędów. Niezaprzeczalnych faktem jest, że film posiada świetne efekty dźwiękowe, a oglądanie go na dobrym sprzęcie da odpowiedni efekt.


:: MENU / DODATKI ::

Menu to najsłabszy element wydania. Brak jemu oryginalności i polotu. Wszystkie opcje zostały stworzone w prosty sposób, w postaci zwykłych plansz i interaktywnego menu. Jedynie menu główne posiada wielki ekran, gdzie można zobaczyć kilka urywków z filmu. Nie wszystkie opcje zostały zaopatrzone w podkład dźwiękowy, przez co stają się sztywne i drętwe. Zastosowana czcionka jest czytelna. Łatwo porusza się po DVD z filmem, jednak z DVD, z dodatkami może być mały problem, ponieważ całość jest w języku angielskim i większość opcji posiada kolejne podopcje (trochę zamieszania będzie z nawigacją).

Dodatki to najmocniejszy element tego wydania DVD. Znajdują się one na osobnej płycie, co świadczy o ich jakości i dużej ilości. Oto one:
- BATMOBIL - prawie godzinny materiał opowiadający o pracach nad pojazdem Batmana,
- ZA KULISAMI - kilkanaście krótkich materiałów opowiadających o pracy reżysera, scenarzysty, aktorów, a także bohaterów. Nie zabrakło podsumowania na temat całej serii.
- ZWIASTUNY - wydawcy postanowili zamieścić aż cztery traillery,
- GALERIA FOTOGRAFI - trochę nietypowa galeria, ponieważ można znaleźć tutaj tylko plakaty o różnych proporcjach.
Świetne wydanie, które każdy powinien mieć w swoich zbiorach. Jak najbardziej polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::