NARODZINY OBŁĘDU  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
First Born

:: REŻYSERIA ::
Isaac Webb

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2007

:: CZAS TRWANIA ::
95 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Steven Mackintosh,
Elisabeth Shue,
Henry Strozier...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD
(dwuwarstwowa)


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 

 


:: NARODZINY OBŁĘDU ::

 

Laura i Steven od dawna starali się o dziecko, więc wiadomość o upragnionej ciąży oboje powitali z radością. Steven stwierdził, że najwyższy czas kupić duży dom za miastem, który stanie się prawdziwym rodzinnym gniazdem. Laura nie była tym pomysłem zachwycona. Nowy dom wywoływał w niej od początku dziwny niepokój. Najgorsze miało jednak przyjść wraz z narodzinami dziecka. Od dnia porodu Laura zaczęła zachowywać się coraz dziwniej. Nie radziła sobie z opieką nad córeczką, ale zatrudniona niania wywoływała w niej lęk. Laura zaczęła mieć wrażenie, że cały świat zmówił się przeciw niej. W końcu pewnego dnia nie znalazła swego dziecka w kołysce. Czy ktoś porwał dziecko? Czy Laura popadła w obłęd? A może w wielkim domu dzieje się coś niewytłumaczalnego?


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz stoi na średnim poziomie. Podczas oglądanie zauważyłem śnieżek, który czasami drażni. Pikselozy nie doświadczymy tutaj ani na chwilę. Obraz wydany jest w formacie 16:9, co umila oglądanie, nie jest rozciągnięty, ani zwężony. Podczas oglądania natknąłem się na momenty, w których przesycenie kolorów było tak duże, że obraz czasami nie wyrabiał. Jednak kontrast był tak silny, że od początku do końca nie było momentów, w których nie byłoby coś widoczne. W półmroku zachowanie się obrazu było o wiele lepsze, niż w scenach "dniowych", ponieważ widoczne są niedokładności, które wychodzą podczas zmieszania całej palety kolorów.

Dźwięk to fachowa robota. Dolby Digital 5.1 mówi samo za siebie. Ścieżka dźwiękowa jest porywająca, ani na chwilę nie doświadczymy nudy ze strony dźwięku. Potrafi porazić swoją mroczną stroną, a nawet przestraszyć, oczywiście przydałoby się do tego kino domowe. Czystość i przejrzystość dźwięku sprawia, że każdy z oglądających ten film będzie usatysfakcjonowany w stu procentach. Jedynie co może rozczarować to lektor, mowa tutaj o częściowym tłumieniu niektórych dźwięków słyszalnych w tle. Po za tym jednym, małym mankamentem nie doszukałem się innych minusów.


:: MENU / DODATKI ::

Z menu emanuje prostota i łatwość nawigacji po całym wydaniu DVD. Na głównym planie pojawia się Laura niosąca "lalkę" w dłoni, a za nią widnieją animowane chmury, w około tych elementów znajduje się czarna przestrzeń, wypełniająca pozostałą część ekranu. Wszystkiemu temu towarzyszy dość ciekawa muzyka, emanująca klimat grozy. Przechodząc do poszczególnych opcji menu, praktycznie nic się nie zmienia, jedynie "tapeta" oraz próbka ścieżki dźwiękowej. Krótko mówiąc, menu jest proste, przejrzyste, nieskomplikowane i łatwe w nawigacji.

Dodatków do filmu za dużo nie dołączono. Praktycznie są to podstawowe dodatki zamieszczane przez Vision, a oto one:
- ZWIASTUN - oczywiście jest to trailler "narodziny obłędu".
- SYLWETKI - na płycie znajdują się tylko dwie sylwetki (Elisabeth Shue oraz Steven Macintosh), zrobiono je w formie plansz z tekstem.
- ZWIASTUNY - dołączono aż dziewiętnaście zwiastunów filmowych, przynajmniej ten dodatek może nam połowicznie wynagrodzić brak innych.
- INNE DVD - katalog filmowy Vision.
- VISION MUSIC - katalog muzyczny Vision.
Jak widać dodatki są, ale większa ilość bonusów związanych z filmem byłaby o wiele lepsza, niż na przykład zwiastuny, ale dobre i to. Polecam to wydanie, ponieważ jest to dość ciekawy film, który warto zobaczyć. 

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::