NIEZNAJOMI  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Strangers

:: REŻYSERIA ::
Bryan Bertino

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2008

:: CZAS TRWANIA ::
80 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Liv Tyler,
Scott Speedman,
Gemma Ward...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: NIEZNAJOMI ::

 

Szampan, świece, płatki róż... Dla Kristen (Liv Tyler) i Jamesa (Scott Speedman) miała to być magiczna noc. Prosto z przyjęcia weselnego swoich przyjaciół pojechali do położonego w pięknym, ustronnym miejscu letniego domu rodziców Jamesa. Kiedy o czwartej nad ranem usłyszeli pukanie do drzwi, a potem absurdalne pytanie: Jest Tamara? – nie mieli pojęcia, co ich czeka... Zaciszne pustkowie stało się przekleństwem dla ofiar, a błogosławieństwem dla napastników.
 


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz stoi na bardzo dobrym poziomie. Podczas oglądania natkniecie się jedynie na mały mankament, który nie będzie miał znaczenia, ponieważ jest to ziarnica obrazu, która jest nieodzownym elementem każdego wydania DVD. Bardzo dużą rolę spełnia tutaj kontrast, który wielokrotnie ratuje film z największych opresji. Odpowiedni dobór kolorystyki również ma tutaj duże znaczenie. Nie dochodzi do nakładania się kolorów, jak również do zatrzymywania obrazu, który zapisany jest w oryginalnych kinowych proporcjach, czyli 2.35:1.

Linia melodyczna została zapisana w formacie Dolby Digital 5.1, w trzech wersjach, a mianowicie: w oryginale, polskim (lektor) oraz węgierskim (dubbing). Podczas oglądania nie usłyszałem, żeby ścieżka dźwiękowa posiadała jakiekolwiek błędy. Wszystko jest bardzo dobrze słyszalne. Nie doświadczycie szumów, czy też trzasków, które są winą wydawcy.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zostało wykonane w bardzo dziwny sposób, a mianowicie, nie ma tutaj żadnego tytuły i gdybym nie wiedział, że to jest film "Nieznajomi", to za cholerę bym nie zgadł do czego to menu zostało zrobione. Każda opcja cechuje się innym podkładem graficznym, jednak jest on dziwny i mało efektowny. Bardzo się zdziwiłem, gdy nie usłyszałem żadnego podkładu muzycznego podczas przeglądania wszystkich opcji, jedynie menu główne posiada dźwięk. Ogólnie rzecz biorą menu stoi na średnim poziomie.

"Nieznajomi" posiadają kilka dodatków, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Mowa jest tutaj o:
- wybór scen,
- usunięte sen, a dokładniej jest ich trzy,
- elementy grozy, czyli wypowiedzi twórców, aktorów, a także reportaż z planu zdjęciowego.
Ciekawe i czasami zaskakujące dodatki. Może nie ma ich dużo, ale zawsze jest to jakaś odskocznia od zwykłego wydania DVD. POLECAM!

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::