PIĘKNE ISTOTY  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Beautiful Creatures

:: REŻYSERIA ::
Richard LaGravenese

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2013

:: CZAS TRWANIA ::
119 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Alden Ehrenreich,
Alice Englert,
Jeremy Irons
...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 [2.35:1]

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: PIĘKNE ISTOTY ::

 

Ethan jest zupełnie zwyczajnym nastolatkiem, ale skrywa pewną tajemnicę – od wielu miesięcy śni o pewnej dziewczynie. Gdy pewnego dnia spotyka ją na szkolnym korytarzu, jego życie zmienia się na zawsze, podobnie jak losy wielu mieszkańców Gatlin. Lena mieszka w ponurej posiadłości swego wuja, którego okoliczni mieszkańcy uważają za szaleńca i czciciela szatana. Dziewczyna nie szuka towarzystwa rówieśników, chodzi swoimi drogami i sprawia wrażenie jakby była „nie z tego świata”. Między dwojgiem tak różnych od siebie istot zaczyna rodzić się uczucie, które wkrótce stanie się śmiertelnym zagrożeniem dla Ethana. Lena wyznaje mu bowiem, że jej rodzina od wieków ma do czynienia z czarną magią, a jej nie wolno wiązać się ze zwykłymi śmiertelnikami. Mroczne siły zła niedługo upomną się o zakochanych…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 [2.35:1]. Obraz stoi na bardzo dobrym poziomie. Na ekranie pojawia się jedynie bardzo mała ziarnica obrazu, która nikomu nie będzie przeszkadzała. Oglądając film nie dostrzegłem innych niedociągnięć. Obraz jest ostry, a jego nasycenie kolorystyki jest odpowiednie. Brak przebarwień, jak również pikselozy. Obraz współgra wraz z linią melodyczną.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk to najlepszy element tego wydania DVD. Pozbawiony jest jakichkolwiek błędów spowodowanych winą wydawcy. Świetne współgranie z obrazem.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na średnim poziomie. Nie podoba mi się dobór pasteli, jak również sam układ graficzny. Wydawca zastosował na głównej planszy, jak również na wyborze scen animowane wstawki . Czy coś one wnoszą? Dla mnie, nie. Nie zabrakło podkładu muzycznego, który w pewien sposób podkręca atmosferę. Zastosowana czcionka jest czytelna, ale nie spotka się z aprobatą wszystkich.

Monolith serwuje kolejne dodatki, które na pewno przypadną do gustu posiadaczom tego wydania. Oto one:
- zwiastun,
- zapowiedzi innych filmów,
- wybór scen,
- z planu/mini wywiady.
Wydanie stoi na bardzo dobrym poziomie. Nie można przyczepić się do niczego. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::