PIŁA: DZIEDZICTWO  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Jigsaw

:: REŻYSERIA ::
Michael Spierig,
Peter Spierig

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2018

:: CZAS TRWANIA ::
91 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Pete Goldfinger,
Tobin Bell,
Matt Passmore...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
Książka + DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: PIŁA: DZIEDZICTWO ::

 

Miasto paraliżuje strach, gdy policja odkrywa kolejne zmasakrowane zwłoki. Media rozdmuchują teorię o seryjnym mordercy, ale detektywom nie udaje się ustalić żadnego wspólnego mianownika, który łączyłby wszystkie zabójstwa. Aż do dnia, gdy na jaw wyjdzie makabryczny szczegół, który rzuci podejrzenie na dobrze znanego policji mordercę, Johna Kramera. Problem w tym, że Kramer nie żyje…


 


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9, w oryginalnym kinowym formacie 2.40:1. Obraz stoi na bardzo dobrym poziomie. Podczas projekcji natkniecie się jedynie na jeden minus obrazu, jakim jest ziarnica. Nie oszukujmy się, nie przeszkadza ona w oglądaniu i jest nieodłącznym elementem większości filmów DVD. Żywe kolory, dość dobre odcienie czerni - głębokie i nie załamujące się przy przechodzeniu w inne barwy. Bardzo dobra ostrość nie pozwala na przegapienie najmniejszych szczegółów. Nie zauważycie również innych zabrudzeń wizji. Obraz działa płynnie i nie zacina się.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również z polskim lektorem. Dźwięk pełni kluczową rolę i pozbawiony jest zniekształceń, i innego typu deformacji. Świetnie nadaje mroczny klimat i kilkukrotnie da o sobie znać podkręcając adrenalinę. Linia melodyczna działa płynnie i nie zacina się.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na średnim poziomie, mimo, iż dostajemy animację z interaktywnym menu w centralnej części. Wydaje się, że jest trochę tandetne i prostolinijne. Menu charakteryzuje prostota w nawigacji oraz dość klimatyczny podkład dźwiękowy, który jest identyczny dla każdej z opcji. Kolorystycznie nie jest źle, chociaż czasami pastele mogą się zlewać.

Na płycie znalazły się standardowe dodatki umieszczane na DVD przez Monolith. Dodatkowo wydawca zamieścił krążek w książkowym wydaniu, gdzie mamy klika ciekawych informacji na temat produkcji. Oto co znajdziecie na płycie:
- wybór scen,
- zwiastun,
- zapowiedzi,
- książka.
Wydanie książkowe "Piła: Dziedzictwo" wypada dobrze i jedynie co kuleje to wygląd menu. Kolejna dobra pozycja proponowana przez Monolith. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::