POTWÓR  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Devil On The Mountain

:: REŻYSERIA ::
Steven R. Monroe

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
90 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Lance Henriksen,
Cerina Vincent,
Michael Worth...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
4:3

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 3/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 3,5/6

 

 

 


:: POTWÓR ::

 

Niektóre legendy powinny zostać nieodkryte.

Grupa brutalnych rabusiów napadających na banki w trackie ucieczki po jednym ze skoków, dociera wraz z piękną zakładniczką Erin w góry Arizony. Lecz gdy w okolicy zaczyna grasować legendarna bestia, która zagraża każdemu, kto wejdzie jej w drogę, przestępcy na czele z Travisem i Vinem muszą połączyć swoje siły, nie tylko z zakładniczką, ale także ze ścigającymi ich policjantami i miejscowym traperem, aby mieć jakiekolwiek szanse na przeżycie. Zaczyna się pełna niebezpieczeństw walka o przetrwanie...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz charakteryzuje się dość dobrą jakością. Jest kilka elementów, które ujemnie wpływają na projekcje, ale jest ich mało. Format obrazu jest pierwszym z nich, ponieważ są to proporcje telewizyjne, 4:3, a przy panoramicznym telewizorze nie wykorzystamy maksymalnie parametrów obrazu. Drugim negatywnym elementem jest ziarnica obrazu, czasami jest denerwująca. Nie wiem czy to wina mojego telewizora, ale oglądając ten film, miałem dziwne wrażenie, jakby obraz do końca nie był zbyt wyraźny, widoczne było to najczęściej w jasnych scenach, gdzie przesycenie światła było największe. Po za tymi minusami obraz sprawuje się dobrze.

Dźwięk to oczywiście Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i z lektorem. Jest to najlepszy element z całego wydania DVD. Nie istnieją tutaj zakłócenia, chyba, że uznać wersje z lektorem za minus, z powodu zakłócania dźwięków słyszalnych w tle przez polski akcent. Film zapisany jest na płycie jednowarstwowej, więc nie ma jakichkolwiek przestojów. Dźwięk idzie w parze wraz z obrazem. Nie mogę nic zarzucić linii melodycznej, ponieważ stoi ona na najwyższym poziomie.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stworzone jest w pastelach czerwieni i czerni. Polaczenie tych dwóch kolorów świetnie pasuje do całości. Tło w ciemnej czerwieni, coś na styl lasu oraz krwi, a na głównym planie sylwetka potwora. Przechodząc do dwóch pozostałych, dostępnych opcji, mamy do czynienia praktycznie z tym samym. Jedynie co je odróżnia, to ułożenie poszczególnych elementów, linia melodyczna oraz tapeta. Wszystko pozostaje w niezmienionym klimacie. Menu emanuje prostotą i łatwością w nawigacji, jednak w pierwszym wymienionym przeze mnie przypadku jest to minus, ponieważ jest tutaj zbyt mało ciekawych elementów, które mogłyby zadziwić.

Dodatki to szkopuł tego wydania DVD, ponieważ jedynym bonusem jest WYBÓR SCEN. Jak dla mnie nie jest to dodatek, tylko podstawowa opcja, która jest na wszystkich płytach z filmem DVD. Ogólnie rzecz biorąc, film stoi na dobrym poziomie, jak również cale wydanie. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::