ARMIA BOGA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Prophecy aka God’s Army

:: REŻYSERIA ::
Gregory Widen

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1995

:: CZAS TRWANIA ::
94 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Christopher Walken,
Elias Koteas,
Virginia Madsen

:: DŹWIĘK ::
Dolby Digital 5.1
DD 5.1 (polski lektor)

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 


:: ARMIA BOGA ::

 

„Zrodzi się mroczna dusza, która wchłaniać będzie inne złe dusze, stając się ich spadkobiercą.
Dusza ta nie zamieszka w Aniele, lecz w człowieku, który będzie wojownikiem.”

Tak głosi proroctwo. Dowiaduje się o tym detektyw Thomas Dagget, który zostaje wezwany na miejsce zbrodni. Z pozoru wyglądające na zwykłe samobójstwo zdarzenie prowadzi go do ciekawych informacji. Otóż nieboszczyk okazuje się aniołem zesłanym na Ziemię w nie wiadomym celu. Ten właśnie cel próbuje znaleźć Thomas. Dowiaduje się, że od zarania dziejów na ziemi toczy się wojna między aniołami, która wybuchła poprzez zazdrość, iż Bóg podarował ludziom dusze i wywyższył ich ponad inne stworzenia a anioły odepchnął. Na Ziemię przybywa Archanioł Gabriel pragnący zdobyć ów mroczną duszę, aby wprowadzić w niebiosach dawne prawa aniołów. Problem polega na tym, że wtedy niebo będzie bardziej przypominało piekło zwłaszcza dla dusz ludzi się w nim znajdujących. Czy Thomas Będzie w stanie go powstrzymać i zakończyć wojnę?


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz wykonany jest w formacie 16:9. Widać, że wydawca bardzo się postarał. Nie jesteśmy w stanie zauważyć żadnych usterek typu plamy, kwadraciki, czy inne zakłócenia, które uniemożliwiałyby nam skupienie się na filmie. Wszystko działa bardzo płynnie. Film ogląda się świetnie i bez problemów, co niewątpliwie jest plusem tego wydania. Bardzo dobra robota na sześć z plusem.

Coraz bardziej zaskakuje mnie to wydanie DVD. Nie dość, że obraz był kompletnie bez zarzutów, to jeszcze dźwięk jest fenomenalny. Oczywiście jakby nie inaczej, wydanie to posiada ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Digital 5.1 zarówno w wersji oryginalnej jak i polskiej. Co poza tym... Film posiada według mnie fenomenalną muzykę, która wprowadza widza w odpowiedni klimacik. Wszyściutko jest elegancko słyszalne a co za tym idzie nie ma żadnego bełkotu i słabo słyszalnych dźwięków.


:: MENU / DODATKI ::

Pochwał ciąg dalszy. Menu wykonane jest na wysokim poziomie. Nie uświadczymy tu żadnych sztywnych plansz i obrazków. Menu działa bardzo płynnie. Także tu możemy usłyszeć świetną klimatyczną muzyczkę. Co nam oferuje menu? Dostęp do ustawień filmu oraz do wybranych scen. Niestety nic poza tym. Ale mimo to nie zmienia to faktu, że jest wykonane na wysokim poziomie. Kolejna szóstka, śmiesznie to trochę wygląda, bo to trzecia z kolei.

Tutaj jest totalna klapa. Nie ma absolutnie żadnych dodatków. Wielka szkoda, że polscy wydawcy poskąpili pieniędzy na danie paru dodatków. Można było zamieścić kilka fajnych rzeczy. No cóż… Pomimo, że film jest jednym z moich ulubionych to brak dodatków w tym wydaniu jest dla mnie wielkim minusem.

Reasumując. "Armia Boga" to jedna z moich ulubionych pozycji filmowych. Nie wyobrażam sobie by była taka osoba, która go jeszcze nie widziała. Przede wszystkim podoba mi się w nim świetny klimat i sama fabuła. Niestety ciężko jest znaleźć filmy podobnego typu, ale może właśnie dzięki temu jest tak przeze mnie lubiany. Polecam każdemu kto nie miał przyjemności go widzieć.

AUTOR: RADIEL

 
 


:: GALERIA ::