PRZEKLĘTA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Cursed

:: REŻYSERIA ::
Wes Craven

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA, Niemcy

:: ROK PRODUKCJI ::
2005

:: CZAS TRWANIA ::
93 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Christina Ricci,
Joshua Jackson,
Jesse Eisenberg...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1 ; DTS-ES

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9
2.40:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: PRZEKLĘTA ::

 

Pewnej księżycowej nocy w Los Angeles samochód, którym jadą Ellie (Christina Ricci) i jej brat Jimmy (Jesse Eisenberg), nieoczekiwanie wpada w poślizg i zjeżdża z drogi. Rodzeństwo wychodzi z wypadku bez szwanku, jednak po kilku dniach okazuje się, że kraksa na zawsze odmieniła ich życie. Oboje stają się silniejsi fizyczne a ich zmysły wyostrzają się. Nikt nie potrafi im się oprzeć. Cena jaką muszą zapłacić za swoje nadludzkie cechy jest bardzo wysoka...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz prezentuje się całkiem przyzwoicie. Gdyby nie jeden minus dostałby ode mnie maksymalną ocenę. Owym minusem jest ziarnica obrazu, jednak nie jest ona zbytnio przeszkadzająca. Świetna ostrość sprawia, że to wydanie DVD jest znakomite. Dzięki niej ma się wrażenie jak gdyby czasami wychodziło coś z ekranu. Brak zakłóceń w postaci pikselowatych kwadracików. Nie spotkałem się, aby kolory nakładały się na siebie, co powoduje smugi. Ogólnie mówiąc, obraz spisuje się bardzo dobrze i podczas oglądania nie narzekałem na niego.

Dźwięk standardowo zapisany jest w formacie Dolby Digital 5.1, w wersji oryginalnej, jak i polskiej. Dodatkowo na płycie znalazł się jeden z najlepszych formatów linii melodycznych, a jest nim DTS-ES. Dźwięk spełnia najśmielsze oczekiwania. Nie doświadczymy jakichkolwiek szumów, pisków, czy innych denerwujących szmerów. Dźwięk stoi na najwyższym poziomie, więc ciężko sie do niego przyczepić.


:: MENU / DODATKI ::

Menu to klasyczny wytwór SPI. Na głównej planszy znajduje się dość ciekawa tapeta, po prawej stronie ekranik z kilkoma urywkami z filmu, a na dole interaktywne menu. Jest to dosłownie szablon, który pojawia się na większości filmów z SPI. Choć jako całość menu nie wygląda kiepsko, prezentuje się dość dobrze. Dodatkowo muzyka podkręca klimat. Ciekawa opcja wyboru scen, gdzie "części" widoczne są w dziurach po pazurach. Ogólnie mówiąc, menu stoi na dobrym poziomie.

Na płycie załączono kilka ciekawych dodatków, jednak to nie wielka ilość, oto one:
- ZWIASTUN - trailler kinowy "Przeklętej".
- WYWIADY - piętnaście minut wywiadów z głównymi bohaterami.
- WYBRANE SCENY - to czterominutowy materiał, składający się z kilku scen pochodzących z filmu.
- UJĘCIA Z PLANU - prawie ośmiu minutowy materiał, nakręcony podczas kręcenia zdjęć do filmu.
- KATALOG DVD - katalog filmowy SPI.
- WYBÓR SCEN - szybki dostęp do odpowiedniego fragmentu filmu.
Kilka ciekawych bonusów znalazło się na płycie, więc wypadła ona całkiem nieźle. Polecam zapoznanie się z dziełem Craven'a.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::