PRZESILENIE  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Solstice

:: REŻYSERIA ::
Daniel Myrick

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2008

:: CZAS TRWANIA ::
87 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Elisabeth Harnois,
Shawn Ashmore,
Matt O'Leary
...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4,5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 

 


:: PRZESILENIE ::

 

Megan i Sofie są nierozłączne jak większość bliźniaków. Wiedzą o sobie wszystko i niemal każdą chwilę spędzają razem. Tym większym szokiem jest dla Megan samobójcza śmierć siostry. Nie mogąc się pogodzić z tragedią, dziewczyna próbuje odnaleźć przyczyny samobójstwa Sofie. Wkrótce odkryje sekret tak mroczny, że śmierć rzeczywiście wydaje się przy nim wybawieniem.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz stoi na bardzo dobrym poziomie. Podczas oglądania zauważyłem jeden mały minus, którym jest efekt ziarna. Nie jest to bardzo przeszkadzający defekt, ponieważ praktycznie we wszystkich filmach wydawanych na DVD jest on nieodzownym elementem. Możecie spodziewać się jednorazowego przestoju, spowodowanego zmianą warstwy płyty. Kolorystyka została znakomicie dobrana, dzięki temu nie musicie martwić się nakładanie się pasteli na siebie, a co za tym idzie, nie powstają smugi. Kontrast wywiązuje się ze swojej roli.

Dźwięk zapisany jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i z lektorem. Podczas projekcji filmu, nie usłyszałem jakichkolwiek błędów, które psują jakość odtwarzanego dźwięku. Nie doświadczycie tutaj obecności szumów, pisków, trzasków... Nastąpi jednorazowy przestój, ale jak wcześniej wspominałem, jest to spowodowane zmianą warstwy płyty.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zrobione jest w dość ciekawy sposób. Na głównym planie widzimy staw, z którego wychodzi poplamiona krwią ręka. Dodatkowo wydawca przybrał menu w dość sporą ilość  animowanych elementów, takich jak na przykład staw, czy też chmury. Jednak po przejściu do innych opcji nie spotkacie żadnych z nich. Oczywiście zmienia się tło, które w każdej opcji posiada swój odrębny klimat. Musze napisać, że dość ciekawie to wszystko wygląda. Nie ma również problemu z nawigacją. Wydawca postarał się aby menu było zaopatrzone w bardzo dobry podkład muzyczny, po za wyborem scen, w którym podstawiona jest piosenka, która nie ma żadnego klimatu, ani nie pasuje do gatunku, to wszystko jest na jak najlepszym poziomie.

Na płycie są jedynie cztery dodatki, jednak są to te podstawowe, które znajdują się na większości wydania DVD z Vision. Oto te dodatki:
- ZWIASTUN KINOWY
- SYLWETKI AKTORÓW I TWÓRCÓW
- ZWIASTUNY
- VISION MUSIC
- Inne DVD

Nie jest to zadziwiająca ilość dodatków, które chcielibyśmy na owym wydaniu DVD. Osobiście spodziewałem się czegoś więcej, jak na przykład reportażu z planu. Ogólnie rzecz biorąc, "Przesilenie" wydanie jest w przyzwoity sposób , więc nie jest tak najgorzej.
 

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::