REBEKA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Rebecca, la prima moglie

:: REŻYSERIA ::
Riccardo Milani

:: JĘZYK ::
Włoski

:: PRODUKCJA ::
Włochy

:: ROK PRODUKCJI ::
2008

:: CZAS TRWANIA ::
187 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Alessio Boni,
Mariangela Melato,
Cristiana Capotondi
...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
2 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4,5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4,5/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: REBEKA ::

 

Remake filmu Hitchcocka o tym samym tytule, na podstawie powieści Daphne du Maurier.

Maxim de Winter, spadkobierca znamienitego arystokratycznego rodu, mieszka w pięknej posiadłości na wybrzeżu Kornwalii, urządzonej w całości przez jego pierwszą żonę Rebekę, która utonęła w dość dziwnych okolicznościach. Po tej tragedii w domu nic nie zmieniano, a takiego stanu rzeczy pilnuje zarządzająca domem oschła pani Danvers, która żarliwie pielęgnuje pamięć o swej dawnej chlebodawczyni. Tymczasem rok po stracie żony, podczas pobytu w Monte Carlo, Maxim de Winter poznaje młodą, skromną dziewczynę bez majątku. Oświadcza się jej i wkrótce zabiera do swojego domu. Nowa pani de Winter będzie musiała się uporać z mroczną przeszłością męża...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 (1,78:1). Obraz stoi na bardzo dobrym poziomie. Posiada on tylko jeden minus, a mowa tutaj o ziarnicy obrazu. Nie można zapominać, że jest on stylizowany na lata czterdzieste, jednak nie widać tutaj standardowych paprochów, które są obecne przy starych filmach. Rebeka to produkcja telewizyjna, więc rewelacji jakościowych nie ma, chociaż obraz nie odstaje ani trochę. Czasami wydaje się być nawet lepszy od innych produkcji. Brak innym minusów.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Praktycznie wszyscy widzowie będą skazani na wersję z lektorem, ponieważ film ten to produkcja włoska. Lektor polski nie ujmuje nic z filmu, więc nie będziecie stratni włączając tę wersję. Wszystkie elementy są bardzo dobrze słyszalne. Linia melodyczna idzie w parze z obrazem.


:: MENU / DODATKI ::

Menu obsadzone jest w jasnych pastelach, jednak jest to zrozumiałe i jak najbardziej pasuje do specyfiki filmu. Nie zabrakło animowanych elementów, które świetnie wkomponowują się w całe menu. Linia melodyczna to klasyczne dźwięki, podtrzymujące klimat tej produkcji. Nie ma problemów z rozczytaniem interaktywnego menu, jak również samej nawigacji.

Bonusów na 2 DVD prawie nie ma, bo to co tutaj znajdziecie to zwykła podstawa każdego wydania DVD, oto co tutaj znajdziecie:
- wybór scen,
- zwiastuny.
Wydanie to jest niezłe, jednak bonusy obniżają końcową ocenę polskiego wydania. Polecam!

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::