SIEROTA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
O
rphan

:: REŻYSERIA ::
Jaume Collet-Serra

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA, Francja, Kanada, Niemcy

:: ROK PRODUKCJI ::
2009

:: CZAS TRWANIA ::
118 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Vera Farmiga,
Peter Sarsgaard,
Isabelle Fuhrman...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2 ; 5

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4,5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: SIEROTA ::

 

Perfekcyjnie zrealizowany thriller ze zwrotami akcji, które wprawiają w osłupienie" Tragiczne zdarzenia wciąż splatają się z losem dziewięcioletniej Esther. Została osierocona w ojczystej Rosji. Jej ostatnia rodzina zastępcza zginęła w pożarze, z którego Esther ledwo udało się uciec. Teraz została zaadoptowana przez rodzinę Colemanów i jej życie zaczęło się na nowo układać. Do czasu, gdy koleżanka ze szkoły ulega poważnemu wypadkowi, a zakonnica w sierocińcu zostaje śmiertelnie pobita. Studio Dark Castle Production przedstawia Sierotę, pełen zdumiewających zwrotów akcji psychologiczny thriller, oplatający widzów ciasnymi więzami tajemnic, podejrzeń i strachu. Nigdy nie zapomnisz Esther. Tak słodka. Tak inteligentna. Tak kreatywna. Tak niepokojąca.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz został zapisany w proporcjach 16:9 - to standard dzisiejszych czasów. Oczywiście jedynym małym mankamentem jest jak zawsze ziarnica obrazu, która jest nieodłącznym elementem każdego wydania DVD. Kolorystyka została dobrana bardzo dobrze, przez co nie tworzą się dziwne zamglenia i  przechodzenie jednego koloru na drugi. Ostrość wywiązuje się ze swojej roli. Wizja współgra wraz z linią melodyczną.

Linia melodyczna została zapisana w Dolby Digital 5.1. W wersji oryginalnej nie mam nic do zarzucenia, jednak polski akcent trochę tłumi niektóre dźwięki dobiegające z tła. Nie musicie sie martwić, że coś jest nie tak, ponieważ wszystko jest dobrze słyszalne i tylko nieliczne elementy mogą Wam umknąć. Wersja oryginalna odznacza się czystością i rewelacyjnym brzmieniem.


:: MENU / DODATKI ::

Menu przedstawia się bardzo dobrze. Mino, że nie ma animowanych wstawek, to i tak dzięki odpowiedniej kolorystyce menu wygląda bardzo ciekawie. To właśnie dzięki odcieniu szarości wszystko wygląda mrocznie, a to jest najważniejsze dla widza horrorów. Jedynie na głównej planszy w tle słychać podkład dźwiękowy, który jak zawsze dodaje uroku i klimatu. Nie ma się co przejmować, pozostałe opcje również nie są gorsze. W każdej zamontowane jest interaktywne menu.

Dodatków jest tutaj jak na lekarstwo, ponieważ jest ich tylko dwa, a są to:
- alternatywne zakończenie,
- sceny dodatkowe.
Według mnie jest to bardzo mała ilość bonusów, mimo to, że można zobaczyć inne zakończenie niż to proponowane w filmie. Przydałoby się, aby był tu komentarz reżysera lub jakiś mały wywiad. Jednak nie można na nic narzekać, ponieważ nie jest tak źle.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::