SPRZEDAWCA ŚMIERCI  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Needful Things

:: REŻYSERIA ::
Fraser Clarke Heston

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1993

:: CZAS TRWANIA ::
115 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Max von Sydow,
Amanda Plummer,
Ed Harris...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
4:3

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD
(dwuwarstwowa)


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: SPRZEDAWCA ŚMIERCI ::

 

Ekranizacja powieści Stephena Kinga. Elegancki i dystyngowany przybysz z Europy, pan Leland Gaunt (Max von Sydow), otwiera w Castle Rock niezwykły sklepik. Można w nim kupić wszystko, o czym się zamarzy, a na dodatek bez wydawania pieniędzy. Ceną jest z pozoru niewinny żart, np. obrzucenie błotem kogoś, kogo wskaże właściciel sklepu. Handel kwitnie, ale stopniowo miasteczko ogarnia coraz większy chaos. Szeryf Alan Pangborn (Ed Harris) próbuje uratować współmieszkańców przez wszechogarniającą fala zła...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz jest mieszanką surowości i "starej produkcji", czyli podczas oglądania widoczny jest upływ czasu, jaki te film przebrnął. Jednak nie myślcie, że jest źle, powiedziałbym, że jest dość dobrze. Nie spotkałem większych załamań obrazu, czy też pikselowatych kwadracików, to jest ten sam film, w takiej samej jakości jak ponad dziesięć lat temu. Jedynie co mi się nie spodobało to format obrazu, jest on zapisany w proporcjach 4:3, czyli wersja telewizyjna. Po za tym nie dopatrzyłem się większych udziwnień i upiększeń.

Dolby Digital 5.1 to już standard na wszystkich wydaniach DVD. Tutaj również nie mogło go zabraknąć. Charakterystyczne czyste dźwięki, brak szumów, znakomicie słyszalne dialogi, brak szumów, czy świetna ścieżka dźwiękowa to kilka z wielu elementów, które wyróżniają format DD 5.1. Jedynym małym mankamentem jest oczywiście wersja z lektorem. Czasami głos lektora możne tłumić niektóre dźwięki, które mogą być kluczowe w filmie. Nie martwcie się, nie jest tak źle, tylko czasami się to zdarza. Ogólnie dźwięk stoi na bardzo dobrym poziomie, więc na pewno się nie zawiedziecie. 


:: MENU / DODATKI ::

Menu jest pierwszą rzeczą, którą widzimy po odpaleniu filmu na DVD. Najbardziej spodobała mi się muzyka, która jest znakomita. Oprawa muzyczna od razu przekonała mnie do włączenia filmu, klasyczna muzyka z chórem w tle, umie nadać wydaniu DVD znakomity klimat, który może namówić widza do oglądnięcia filmu. Po za świetną muzyką, nic szczególnego się nie dopatrzyłem. W głównym menu widnieje pan Leland Gaunt na tle wyspy.  Jedynym animowaną rzeczą są chmury, pełznące po niebie. Menu jest oczywiście interaktywne. Jednak opcji do wyboru są tylko trzy - start filmu, wybór scen i ustawienia. Nic dodać, nic ująć.

Dodatki na płycie nie istnieją, chyba, że za dodatki można uznać wybór scen. Trochę kiepsko to wygląda, ale fani Kinga i tak nie będą zawiedzeni po oglądnięciu filmu. O wiele lepiej to wszystko wyglądałoby, jakby Monilith umieścił chociażby wywiad z Kingiem, ale trudno się mówi. I tak polecam to wydanie DVD.


AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::