OPĘTANIE  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Stir Of Echoes

:: REŻYSERIA ::
David Koepp

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1999

:: CZAS TRWANIA ::
95 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Kevin Bacon,
Kathryn Erbe,
Illeana Douglas

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1
DD 2.0 (polski lektor)

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 


:: OPĘTANIE ::

 

Tom Witzky, jego żona Maggie i syn Jake wiodą spokojny żywot w jednej z robotniczych dzielnic Chicago. Jedynym urozmaiceniem ich egzystencji są sąsiedzkie imprezy. W trakcie jednego z takich przyjęć sceptycznie nastawiony Tom za namową szwagierki Lisy, poddaje się hipnozie. Podczas seansu jego podświadomość uwalnia przerażające i brutalne obrazy. Następuje przełom w jego życiu. Kolejny seans nie tylko nie przynosi Tomowi ulgi, ale wciąga go jeszcze głębiej w wir niewyjaśnionych zjawisk i nadprzyrodzonych sił. Jego zachowanie staje się chaotyczne i dziwaczne. Coraz bardziej pogrąża Toma w mrocznej tajemnicy, a jedynym celem staje się rozszyfrowanie wiadomości przekazywanej z innego wymiaru. Potworne odkrycie, którego dokonuje we własnym domu uświadamia mu, że cała jego rodzina znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz w moim mniemaniu jest dobrze zrobiony. W zasadzie nie ma się, do czego przyczepić. Bardzo dobrym rozwiązaniem było zastosowanie formatu 16:9, który czasami sprawia, że czujemy się jak w kinie. Jak już wcześniej wspomniałem nie istnieją momenty, gdzie widoczne są jakiekolwiek pikselowate kwadraciki. Brak zakłóceń sprawia, że do obrazu nie można się przyczepić pod każdym względem.

Dźwięk wykonany w tym filmie to Dolby Digital 5.1, który jest jak dotąd najwyższym formatem dźwięku. Słychać go wyraźnie i bez zakłóceń, co jest niewątpliwie atutem filmu. Nie nudzi i z pewnością trzyma widza w napięciu stopniowo podnosząc adrenalinkę.


:: MENU / DODATKI ::

Menu szczerze mówiąc nie jest jakoś specjalnie zachwycające. Nieruchome obrazy i to wszystko. Menu, praktycznie jak we wszystkich filmach jest wraz z muzyczką. Akurat tutaj jest ona dość spokojna. Podsumowując nic specjalnego i efektywnego, co mogłoby uradować oko fana kina grozy.

Film posiada kilka dodatków między innymi: jak kręcono niektóre sceny, co proponują nam inne wydania DVD. Płytka ta jest według mnie sporym plusem, bo można zobaczyć film od drugiej strony kamery. Ponadto standardowo wybór poszczególnych scen, i oczywiście ustawienia.

„Opętanie” jest dla mnie dobrym filmem, który niekiedy może zaskoczyć i przestraszyć. Choć w zasadzie powiedziałbym, że jest to thriller a nie horror. Mimo to mogę go z czystym sumieniem polecić.


:: ZOBACZ RÓWNIEŻ ::


FILMY

MUZYKA

CIEKAWOSTKI

SYLWETKI

DOWNLOAD

AUTOR: RADIEL

 
 


:: GALERIA ::