STRACH  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Hole

:: REŻYSERIA ::
Joe Dante

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2009

:: CZAS TRWANIA ::
89 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Chris Massoglia,
Haley Bennett,
Nathan Gamble...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: STRACH ::

 

W życiu siedemnastoletniego Dana nie mogło wydarzyć się nic gorszego. Razem z matką i młodszym bratem musi przeprowadzić się z Nowego Jorku do sennej pipidówy o nazwie Bensonville. Zero kumpli, zero życia towarzyskiego, jedna wielka nuda. Jedyną atrakcją okazuje się śliczna blondynka z sąsiedztwa, Julie. Chcąc zdobyć zainteresowanie dziewczyny, Dan pokazuje jej dziwne odkrycie, jakiego bracia dokonali w piwnicy ich domu. Tajemnicza klapa w podłodze kryje wejście do czegoś w rodzaju ogromnej czarnej dziury, która zdaje się nie mieć końca. Nie sposób ją oświetlić, a wrzucane metalowe przedmioty giną w niej bez żadnego dźwięku. Wkrótce okazuje się, że młodzi ludzie niechcący uwolnili nadprzyrodzone siły, które zmuszą ich do zmierzenia się z najgorszymi koszmarami…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 [1.78:1]. Obraz stoi na bardzo dobrym poziomie. Podczas oglądania natknąłem się jedynie na mała ziarnice obrazu. Podczas scen w półmroku obraz radzi sobie bardzo dobrze. Nie dochodzi do przebarwień, czy dziwnych zniekształceń. Kontrast oraz nasycenie pasteli bez zarzutów. Brak pikselozy. Obraz działa płynnie i nie zacina się.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk to najlepszy element tego wydania. Podczas oglądania nie natraficie na błędy, które przeszkadzałyby w odbiorze. Dźwięk współgra wraz z obrazem. Zalecam oglądanie filmu przy zwiększonym poziomie dźwięku, co uwydatni klimat produkcji.


:: MENU / DODATKI ::

Jest to jedno z lepiej stworzonych menu, jakie widziałem od dłuższego czasu. Mimo prostego wyglądu, elementy, które zostały tutaj zastosowane pasują w stu procentach do estetyki filmu. Świetny podkład dźwiękowy nadaje ton i wprowadza do klimatu produkcji. Bardzo dobrze dobrane pastele, uwydatniają charakter filmu. Nie będziecie mieli problemów z nawigacją, menu jest czytelne. Świetny dobór animowanych wstawek, które są najlepszym elementem całego menu.

Na płycie znajdują się standardowe dodatki, które oferuje nam Monolith, oto one:
- zwiastun,
- zapowiedzi innych filmów,
- wybór scen.
Wydanie stoi na dobrym poziomie. Brak dodatków obniża jego wartość, ale nie w takim stopniu, aby go nie nabyć.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::