THE TRAVELER  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Traveler - Mr Nobody

:: REŻYSERIA ::
Michael Oblowitz

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Kanada, USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2010

:: CZAS TRWANIA ::
93 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Val Kilmer,
Dylan Neal,
Paul McGillion...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: THE TRAVELER ::

 

Jak pojmać mordercę, którego już aresztowałeś?

Spokojny wieczór wigilijny na posterunku policji przerywa pojawienie się tajemniczego przybysza. Mężczyzna informuje, że tej nocy zostanie popełnionych sześć morderstw i za każdym z nich będzie stał właśnie on. Podczas dalszego przesłuchania nie udaje się jednak uzyskać  żadnych szczegółów dotyczących ofiar, ani popełnionych zbrodni. Co więcej,  w  żaden sposób nie można ustalić tożsamości mężczyzny.
Wkrótce, na posterunku zaczyna dochodzić do coraz to dziwniejszych zdarzeń. Funkcjonariusze powoli zdają sobie sprawę, że znaleźli się w pułapce przygotowanej przez żądnego zemsty bezwzględnego mordercę.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 (anamorficzny). Po włączeniu filmu od razu widać, że nie jest to wysokobudżetowa produkcja. Akcja rozgrywa się praktycznie w jednym miejscu, gdzie dochodzi do morderstw. Oczywiście całość odbywa się w półmroku, gdzie bardzo łatwo można przetestować obraz. I właśnie tutaj wychodzą wszystkie nieczystości. Pierwszą z nich jest różnobarwna ziarnica obrazu, która na dłuższą metę nie przeszkadza w oglądaniu, po prostu się o niej zapomina. Drugim, ale bardzo małym minusem, jest kontrast drugoplanowy (czasami rzeczy widocznych na drugim planie nie da się rozróżnić). Pozostałe elementy składające się na jakość obrazu stoją na bardzo dobrym poziomie.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk jest tutaj bardzo istotnych, ponieważ film sam w sobie nie jest straszny, może w niektórych momentach jedynie obleśny, dlatego linia melodyczna odgrywa bardzo ważną rolę. Wydawca postarał się o linię melodyczną bez wad. Wszystkie elementy dźwiękowe są bardzo dobrze słyszalne i na pewno od czasu do czasu coś powinno Was wystraszyć.


:: MENU / DODATKI ::

Menu to zwykły standard Vision, który pozbawiony jest jakichkolwiek urozmaiceń. Wszystkie plansze menu posiadają nieruchome tekstury obsadzone w temacie produkcji, a co najważniejsze jedynie główne menu posiada linie melodyczną. Nie będziecie mieli problemów z nawigacją, która jest bardzo prosta i przejrzysta.

Na płycie nie znajdziecie konkretnych dodatków. Wydawca zaopatrzył film jedynie w podstawowe dodatki, które dostarczą jedynie podstawowych informacji o aktorach i twórcach i o samych nowościach wydawniczych dystrybutora. Oto co znajdziecie na płycie:
- zwiastun kinowy,
- sylwetki aktorów i twórców,
- zwiastuny innych filmów DVD,
- inne DVD.
Sami musicie ocenić czy warto zakupić to wydanie DVD. Według mnie całe wydanie, jak również sam film stoi na dobrym poziomie. 

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::