MIASTECZKO TWIN PEAKS: OGNIU KROCZ ZA MNĄ  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Twin Peaks: Fire Wak With Me

:: REŻYSERIA ::
David Lynch

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA,
Francja

:: ROK PRODUKCJI ::
1992

:: CZAS TRWANIA ::
135 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Kyle MacLachlan,
Ray Wise,
Sheryl Lee...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1 ; DD 2.0

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
0

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD
(dwuwarstwowa)

:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 4,5/6

OCENA OGÓLNA: 5/6
 

 


:: MIASTECZKO TWIN PEAKS: OGNIU KROCZ ZA MNĄ ::

 

FBI prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa Teresy Banks. Okazuje się, że to zabójstwo kryje w sobie posępną tajemnicę, której nie można zgłębić siłą rozumu. Specjalny agent Dale Cooper przeczuwa, że morderca uderzy ponownie... Tylko kiedy i gdzie? "Miasteczko Twin Peaks. Ogniu krocz za mną" to opowieść o mrocznych tajemnicach mieszkańców niewielkiego amerykańskiego miasteczka. Jest to pełna symbolizmu i ekspresji historia dziewczyny wiodącej na pozór normalne życie nastolatki, kryjącej w sobie okrutną tajemnicę i świadomej tego, że zmierza ku nieuchronnej zagładzie. Jest to historia ostatnich siedmiu dni życia Laury Palmer.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Film powstał ponad piętnaście lat temu. Jednak stan techniczny obrazu, po tak długim czasie, nie uległ zmianie. Jednym, ale zarazem niewielkim zakłóceniem jest ścieżek, w postaci małego ziarna. Podczas oglądania nie dostrzegłem pikselowatych kwadracików, zamgleń, czy innych zawirowań obrazu. Ostrość dobrana jest świetnie, przez cały czas wszystko jest bardzo dobrze widoczne. Standardowo obraz zapisany jest 16:9, co pozwala rozkoszować się podczas projekcji filmu.

Dźwięk to oczywiście Dolby Digital, jednak wersja z lektorem zawiera trochę starszą opcję. Mowa tutaj o Dolby Digital 2.0. Nie jest to dużo gorsza wersja, bez kina domowego, różnica jest niewidoczna. Oczywiście lektor zagłusza niektóre istotne dźwięki, które czasami mogą być kluczowe do niektórych scen filmowych. Jest to jedyna wada tej ścieżki dźwiękowej. Wersja oryginalna to solidna robota, która sprawiła, że film ogląda sie bardzo dobrze, nic mam nie przeszkadza, żadne szumy, skwierczenia czy inne utrudnienia.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zrobione jest rewelacyjnie. Całość zbudowana jest z ruchomych obrazów, połączonych w jedną całość, co tworzy krótki filmik. Dominującym kolorem jest czerwony, pomysł został zaczerpnięty z filmu - czerwony pokój. Klikając na którąś z opcji, menu przenosi nas do wybranej sekwencji w postaci animowanej, na przykład po wybraniu scen, otwierają się drzwi, po przejściu których wyświetlają się opcje. Każda opcja zbudowana jest inaczej, jednak towarzysz im ten sam podkład muzyczny. Menu jest interaktywne, najeżdżając na nie zmienia swój kolor z czerwonego na żółty.

Na płycie dołączono cztery bonusy. Pierwszym z nich jest zwiastun filmowy "Miasteczka Twin Peaks: Ogniu Krocz Za mną". Drugim dodatkiem jest "O Filmie" - jest to krótki reportaż z planu, gdzie kręcono opisywany przeze mnie film, filmowcy opowiadają o trudzie jaki włożyli w nagranie go. Trzecim z kolei są "Wywiady", tutaj nie trzeba nic więcej dodawać. Ostatnim dodatkiem są "Sylwetki", ale coś tutaj jest nie tak, ponieważ mamy tam tylko postacie z filmu, po kliknięciu na które pojawiają się jedynie zdjęcia. Jak widać dodatków jest trochę, więc nie można doczepić się do nich.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::