WILKOŁAK (2010)  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Wolfman

:: REŻYSERIA ::
Joe Johnston

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2009

:: CZAS TRWANIA ::
114 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Anthony Hopkins,
Benicio del Toro,
Emily Blunt...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: WILKOŁAK (2010) ::

 

Arystokrata Lawrence Talbot (Benicio Del Toro) na prośbę Gwen Conliffe (Emily Blunt) - narzeczonej brata, powraca do rodzinnej posiadłości, by pomóc w poszukiwaniach jej ukochanego. 

Pojednawszy się ze swym despotycznym ojcem (Anthony Hopkins), Talbot odkrywa, że za zaginięciem brata może stać krwiożercza bestia, która terroryzuje okolicznych mieszkańców. Sprawą interesuje się również Scotland Yard, który wysyła na miejsce swego najlepszego człowieka, podejrzliwego inspektora Amberline’a (Hugo Weaving). Tablot postanawia zgładzić potwora, ale nawet w najczarniejszych snach nie mógłby  przeczuwać, jak przerażające przeznaczenie będzie mu pisane.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 1,85:1 (16:9), w transferze anamorficznym. Podczas oglądania natrafiłem jedynie na dwa małe mankamenty, które nie przeszkadzają w projekcji filmu. Pierwszym z nich jest nieodłączna ziarnica obrazu, zaś drugim, zbyt mało nasycone kolory. Oczywiście te elementy nie komplikują w żaden sposób odbioru produkcji, więc nie ma się czym martwić. Pozostałe elementy składające się na obraz, nie posiadają błędów.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, rosyjskiej, jak również polskiej z lektorem. Podczas odtwarzania filmu nie dostrzegłem żadnych minusów wpływających na negatywny odbiór. Dźwięk działa bez jakichkolwiek zastrzeżeń. Brak szumów, czy też trzasków. Linia melodyczna to najlepszy element tego wydania DVD.


:: MENU / DODATKI ::

Menu jest bardzo zróżnicowane. Główna plansza zbudowana jest z animowanych wstawek, która dość ciekawie prezentuje się na tle całego menu. Reszta plansz to stałe tapety z ciekawym designem, jednak one nie posiadają podkładu muzycznego, co może się nie podobać. Kolorystyka w stu procentach trafiona.

Bonusów na płycie nie ma zbyt wielu, powiedziałbym, ze jest ich bardzo mało, ponieważ to co tutaj znajdziecie to:
- sceny usunięte i rozszerzone,
- wybór scen.
Dodatki nie są najmocniejszą stroną tego wydania DVD, jednak ostateczne wrażenie jest niezłe.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM UDOSTĘPNIŁO ::