WITAJCIE W DŻUNGLI  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Wellcome To The Jungle

:: REŻYSERIA ::
Jonathan Hensleight

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2007

:: CZAS TRWANIA ::
79 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Sandy Gardiner,
Callard Harris
...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 3/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: WITAJCIE W DŻUNGLI ::

 

Dwie pary przyjaciół zapuszczają się w niedostępne rejony dżungli na Nowej Gwinei. Inspiruje ich opowieść o tajemniczym zaginięciu Michaela Rockefellera, dziedzica wielkiej fortuny, który ponoć na tej wyspie widziany był po raz ostatni w 1961 roku. Niedoświadczeni poszukiwacze szybko natrafiają na trop czegoś dziwnego i przerażającego, co kryje się w sercu dżungli. Czy jest to droga do rozwiązania zagadki czy początek krwawego koszmaru? A może jedno i drugie?


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Bardzo się zdziwiłem oglądają film, ponieważ tak słabego obrazu już dawno nie widziałem. Po pierwsze widoczny jest duży efekt ziarna, ale to jeszcze nie największy problem, ponieważ do tego można przywyknąć. Jak na ekranie widzę pikselozę, a w dodatku jest to zjawisko nagminne, to aż krew mnie zalewa. Oglądając ten film, wydaje mi się, że nie jest to wina dystrybutora, tylko kopii w jakiej dostali ten horror. Wygląda on tak, jakby ktoś go za mocno skompresował. Zauważyłem również, że kolorystyka czasami nie wyrabia, chodzi o to, że kolory nachodzą na siebie tworząc dziwne smugi. Oczywiście plusy także istnieją, chociażby współgranie wizji z linią melodyczną, czy też w miarę doby kontrast.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i z lektorem. Podczas oglądania nie doświadczycie odstępstw od normy. Jak przystało na porządne wydanie DVD, ścieżka dźwiękowa nie posiada żadnych minusów. Można jedynie doczepić się do jednorazowego przestoju, który spowodowany jest zmianą warstwy. Także przy wersji z lektorem można by trochę podyskutować, ponieważ jak każdy wie, lektor tłumi dźwięki słyszalne w tle, a to czasami może przeszkadzać w odbiorze, dlatego też zachęcam do oglądania w wersji oryginalnej.


:: MENU / DODATKI ::

Menu nie wyróżnia się niczym szczególnym, można powiedzieć, że stoi na dobrym poziomie. Wszystkie opcje są do siebie podobne - kolorystyka, klimat, podkład muzyczny. Jedynie na głównej planszy dołączono animowane elementy, który choć trochę urozmaicają planszę. Na pozostałych widnieje sztywny szablon graficzny, który obsadzony jest oczywiście na tle dżungli. Jeśli chodzi o wcześniej wspomniany podkład muzyczny, jeśli go tak można nazwać, ponieważ są to nagrane dźwięki, które można usłyszeć w dżungli. Kolorystyka jak najbardziej pasuje do tego filmu. Patrząc na menu mam mieszane uczucia, ponieważ tworzy ono trochę nijaki klimat, niby to horror, niby film przygodowy, po prostu ciężko określić.

Na płycie standardowo znalazły się jedynie podstawowe dodatki, ale dobre i to. Oto te bonusy:
- ZWIASTUN KINOWY
- SYLWETKI AKTORÓW I TWÓRCÓW
- ZWIASTUNY
- VISION MUSIC
- Inne DVD

Już się przyzwyczaiłem, że na płytach Vision są standardowo te same dodatki, jednak zdarzają się i takie wydania, na których jest ich od groma, tutaj oczywiście znajdziemy tylko standard.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::