ZAGINIONY ŚWIAT  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Lost World

:: REŻYSERIA ::
Harry O. Hoyt

:: JĘZYK ::
Film Niemy

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1925

:: CZAS TRWANIA ::
127 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Bull Montana,
Arthur Hoyt,
George Bunny...

:: DŹWIĘK ::
DD 2.0

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
czarno-biały

:: FORMAT ::
4:3

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 5,5/6

 

 


:: ZAGINIONY ŚWIAT ::

 

Paleontolog Gearge Challenger utrzymuje, że w głębi Puszczy Amazońskiej żyją dinozaury. Jeden z londyńskich dziennikarzy decyduje się sponsorować jego wyprawę, mającą dostarczyć dowodów na istnienie prehistorycznych bestii. Ekipa badawcza obserwowana przez tajemniczego małpoluda, staje oko w oko z wieloma niezwykłymi stworzeniami...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

"Zaginiony Świat" to klasyka powstała w 1925 roku. Nie spodziewałem się takiego samego obrazu jak przy dzisiejszych produkcjach. Obraz jest czarno-biały. Widoczny jest upływ czasu i charakterystyczne elementy obrazu starego kina. Widać, że obraz został poprawiony cyfrowo, ponieważ gdyby tego nie zrobiono, nie byłoby widać wszystkiego tego, co dzieje się na ekranie.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 2.0. Od razu uprzedzam, że jest to film niemy, więc podczas seansu nie usłyszycie jakichkolwiek dialogów, tylko zobaczycie plansze z tekstem, przy wyborze wersji z lektorem, to on za was przeczyta dany tekst. Ciężko wyszukiwać cos przy takich produkcjach, ponieważ nie istnieją żadne dialogi, tylko sama ścieżka dźwiękowa.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zrobione jest w bardzo prosty i przejrzysty sposób. Nie ma tutaj za wiele opcji, ponieważ są tylko trzy, jednak są one zrobione w interaktywny sposób. W menu dominuje kolor niebieski. Już przed włączeniem filmu można się domyśleć, że będzie ono wyglądać identycznie jak okładka. Nie zabrakło linii melodycznej, która jak przystała na stary film jest odpowiednia do czasów, w których została nakręcona ta produkcja. Wszystkie opcje wyglądają identycznie, jednak nie wpływa to na całokształt wydania.

Na płycie nie znajdują się żadne dodatki, jednak bonusami nie są tutaj materiały filmowe, tylko dołączony w tubie plakat filmowy. Uważam, że jest to o wiele lepszy bonus, niż jakby dystrybutor dołączył kilka nieciekawych materiałów. Polecam to wydanie DVD, klasyka gatunku, którą każdy powinien mieć w swoich zbiorach.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::