RIDDICK  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Before I Go To Sleep

:: REŻYSERIA ::
Rowan Joffe

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2015

:: CZAS TRWANIA ::
88 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Nicole Kidman,
Colin Firth,
Mark Strong...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 3,5/6

 

 


:: ZANIM ZASNĘ ::

 

Christine codziennie budzi się nie pamiętając kim jest i nie potrafiąc przypomnieć sobie żadnych faktów z przeszłości.

Będąca efektem wypadku sprzed lat amnezja sprawia, że jest uzależniona od otaczającego ją troską męża. Chcąc uporządkować rzeczywistość, prowadzi pamiętnik, w którym opisuje otaczający ją świat. Gdy jej zapiski zaczynają coraz bardziej odbiegać od tego, co słyszy od współmałżonka, postanawia za wszelką cenę odkryć prawdę o swojej przeszłości...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Podczas oglądania natrafiłem na dwa minusy, które mogą denerwować widza. Pierwszym z nich jest ziarnica obrazu, która w małym stopniu przeszkadza przy projekcji filmu. W tle można zauważyć słabe nasycenie niektórych pasteli, w wielu przypadkach jest to czerń. Czasami miałem wrażenie, że tło mieli się różnymi kolorami, jednak takich momentów jest bardzo mało. Brak innych mankamentów obrazu, które w znaczący sposób utrudniają nam oglądanie filmu - pikseloza, zamglenia, nieostrość. Obraz nie zacina się i współgra z linią melodyczną.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk to najlepszy element tego wydania DVD. Pozbawiony jest jakichkolwiek błędów, które w znaczący sposób mogłyby popsuć odbiór.  


:: MENU / DODATKI ::

Menu to standardowy wytwór Monolithu, który podzielony jest na dwie sekcje graficzne. Pierwszą z nich jest sekcja animowana, gdzie w tle widoczne są sceny oraz zdjęcia z produkcji. Czasami ma się wrażenie, że podczas zmiany screenshotów, opcje menu stają się mało widoczne. Druga sekcja to zwykła tapeta z interaktywnym menu.  Nie zabrakło podkładu dźwiękowego. Całościowo menu jest trochę słabe i nie wnosi nic pozytywnego, ani negatywnego dla jego odbiorcy.

Dodatki to standardowe bonusy, które znajdują się na wszystkich wydaniach Monolitu. Znajdziecie tutaj następujące dodatki:
- zwiastun,
- wybór scen,
- zwiastuny.
"Zanim Zasnę" to film godny polecenia. Mimo, iż jest to standardowy thriller to warto zobaczyć go przynajmniej raz. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::