ZEW KRWI  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Skinwalkers

:: REŻYSERIA ::
James Isaac

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Niemcy, USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
90 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Jason Behr,
 Elias Koteas,
 Rhona Mitra
...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5,5/6

 

 

 


:: ZEW KRWI ::

 

Dwa gangi wilkołaków obserwują mroczne niebo, na którym właśnie wschodzi krwistoczerwony księżyc. Zwiastuje on spełnienie prastarego proroctwa. W małym miasteczku Hugenot Timothy wkrótce będzie obchodził 13 urodziny. Ci, którzy strzegą go od urodzenia, wiedzą, że chłopiec jest półkrwi wilkołakiem i kiedy wzejdzie czerwony księżyc, osiągnie nadzwyczajną zdolność zmiany kolei losu całej rodziny. Wiedzą też, że ta niezwykła umiejętność zagraża jego życiu. Stanie się on osią brutalnego konfliktu, w którym brat stanie przeciwko bratu, ukochany przeciwko ukochanej, a dobro przeciwko złu. W blasku księżyca dwie watahy rozpoczną walkę na śmierć i życie o przejęcie kontroli nad chłopcem, od którego zależy ich przetrwanie...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w pełnym aspekcie kinowym, czyli 2,35:1. Praktycznie nie posiada on jakichkolwiek wad, jedynie co zauważyłem, ale to i tak było na siłę, to ziarnica obrazu, która w ogóle nie przeszkadza podczas oglądania. Obraz charakteryzuje się czystością i znakomitą jakością, która przez wielu widzów zostanie doceniona. Brak pikselozy, zamgleń, dziwnych pasów na ekranie. Kolorystyka wraz z kontrastem nawzajem się uzupełniają, dzięki nim nie ma błędów obrazu.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej jak i z lektorem. Podczas oglądania nie doświadczyłem jakichkolwiek minusów ze strony dźwięku. Jest on klarowny, czysty, a co najważniejsze, że wszystko jest znakomicie słyszalne i nic nie umyka uwadze. Wersja z lektorem również stoi na bardzo dobrym poziomie.


:: MENU / DODATKI ::

Znakomite menu. Bardzo duża ilość czerwonego koloru sprawia, że menu w stu procentach zadowoli większość posiadaczy tego wydania DVD. Na główne planszy oraz w wyborze scen znajdują się znakomite efekty animowane. Dodatkowo w głównym menu mamy pokazaną całą esencję filmu, o co tak naprawdę tam chodzi. Ciekawa linia melodyczna, która dostępna jest we wszystkich opcjach. Menu zrobione jest w sposób interaktywny. Bardzo szybko można tutaj odnaleźć i przestudiować elementy menu.

Dodatków nie ma zbyt wiele, ale przynajmniej mamy dwie rzeczy dotyczące bezpośrednio filmu. Oto co dystrybutor zamieścił na płycie:
- WYBÓR SCEN – opcja ułatwiająca nawigację po scenach filmu.
- ZAPOWIEDZI – dwanaście zwiastunów filmów wydanych przez Monolith.
- ZWIASTUN – trailler kinowy „Zew Krwi”.
- WYWIADY – sześć wywiadów z twórcami i aktorami.
- Z PLANU – dwunasto minutowy materiał zawierający kilka ciekawostek na temat kręcenia filmu.
Nie jest tak źle, większość widzów chciałaby coś więcej, ale cieszmy się z tego co jest, bo nie jest tak najgorzej.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::