::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Podświadoma Brutalność

::
REŻYSERIA::
Karim Hussain

::SCENARIUSZ::
Karim Hussain

::MUZYKA::
Teruchiko Suzuki

::ROK::
1999

::CZAS TRWANIA::
92 min

::KRAJ::
Kanada


::OBSADA::
Brea Asher,
 Ivaylo Founev,
 Eric Pettigrew,
Christopher Piggins

::PLUSY::
+ Ambitne, abstrakcyjne, artystyczne, filozoficzne gore

::MINUSY::
- Zmusza do myślenia

::OCENA FILMU::
9,5/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


SUBCONSCIOUS CRUELTY

 

Rzeczywistość – najbardziej napastliwa i nachalna wizja ze wszystkich możliwych. Bezwstydnie i po chamsku próbuje sobie podporządkować umysł człowieka, wyplenić z niego sny i marzenia, zastępując je protezami przyjętej przez ogół oczywistości. Tłamsi nas szarością i przeciętniactwem; ugniata nasze zmysły taśmowo wytwarzanym badziewiem i obrzuca kłamstwami, które okradają nasze twarze z wszelkiego wyrazu. Rzeczywistość = Norma czy Norma = Rzeczywistość? Następne, niechciane pytanie-oszustwo. Odrzucam je i sięgam po kolejne marzenie z celuloidu, kolejny bilet do własnej osobowości, której nie widziałem już całe wieki. Jak wygląda teraz? Czy Ją poznam i czy Ona mnie rozpozna? Wyruszam w 92-minutowy spacer do kolejnego przystanku w filmografii moich snów: Podświadoma Brutalność.

Oto atuty rozumu: z prawej strony Intuicja, Pasja i Kreatywne Myślenie; z drugiej, lewej, Logika i Racjonalizm. Wszystko co potrzebne by rozwikłać nieznaną łamigłówkę ze znanych elementów. Obrazy, sytuacje, przedmioty, czynności – ciąg wartości, które trzeba zsumować i podzielić, by potem znów przemnożyć je przez czynnik prawdopodobieństwa. Kolejność działań nie ma znaczenia bo ich suma i tak zawsze równa jest zeru. Pęczniejąca w głowie próżnia początkowo nie do zniesienia, z czasem daje nam ukojenie. To tylko preludium.

Obserwacja. Z ciemności wyłaniają się pierwsze rekwizyty niezbędne do odegrania przedstawienia. Ciało, a raczej Fizyczność – obiekt czci i kultu złożony w piwnicy podświadomości naćpanej wstydliwymi, pierwotnymi popędami, którym ślepo poddaje się nasza tzw. „duchowość”. Potężna niedorzeczność w krajobrazie naszych zachowań! Logika to relikt, sztucznie przeszczepiony organ odrzucony przez organizm! Nie ma logiki, nie ma myśli – jest tylko chuć. Czas zadać rozumowi gwałt, wyzwolić go z fałszywych szablonów. Brutalna penetracja naszych ciał obala ostatnie kłamstwa i legendy, które one kryją. Spójrz w głąb siebie i zachłyśnij się iluzją, Matrixem jaki zgotował dla Ciebie Twój własny mózg.

Zastanawiam się kiedy wszystko stało się w gruntu oczywiste, szukam rozpaczliwie początków tej sieci teorii, w której się znalazłem. Szukam prawd i pewników, o których stale mi mówiono ale nigdy nie pozwolono ich poczuć, dotknąć ani nawet zobaczyć. Zawsze na dystans, zawsze o krok za tym czego domaga się równanie, za równowagą, która oddala mnie od obłędu i przybliża do zenitu mojej arogancji. Irytacja – już nie umiem bez niej żyć! Tylko ona daje mi satysfakcję i spełnienie. Kumuluje wszystkie znaki zapytania i prowadzi do orgazmu niewiedzy. Po nim w głowie nie zostaje już nic – cykl zamyka się tak, jak zwykle, a uzyskany wynik jak zwykle daje zero. Trzeba zacząć kalkulację od początku.

Na czym polega fenomen rozumowania? Czy aby nie jest to największa ułomność jaką obdarzył nas Bóg? Czy szukanie prawidłowości tam gdzie jej znaleźć nie można ma jakiś sens? Może to bezsens właśnie jest motorem i paliwem rozumu, dzięki któremu dotrzemy do ostatecznej prawdy i wskazówki: Wiedza Prowadzi Do Niewiedzy! Piętrzące się stosy informacji mnożą pytania a myślenie ogłupia. Skoro odwrotnością mnożenia jest dzielenie a przeciwieństwem potęgowania pierwiastkowanie, więc może paradoksalnie tylko niewiedza i całkowita wolność umysłu prowadzi do absolutnej istoty? Aby się o tym przekonać wystarczy zrezygnować z poszukiwań niepewnych sensów tam gdzie kluczem są doznania i wrażenia. Jednak nim zaczniesz grzebać przy mechanizmach swej świadomości upewnij się, że jesteś na to gotowy.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: HUMUNGUS

 
     
 ::GALERIA::