::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Pająki

::
REŻYSERIA::
Frank Marshall

::SCENARIUSZ::
 Don Jakoby, Wesley Strick

::MUZYKA::
 Trevor Jones

::ROK::
1990

::CZAS TRWANIA::
103 min.

::OBSADA::
Harley Jane Kozak
Julian Sands
Stuart Pankin
Brian McNamara
Mark L. Taylor
Henry Jones
Peter Jason
James Handy
Kathy Kinney
John Goodman
Jeff Daniels

::PLUSY::
+ Doborowa obsada
+ Film posiada dużą ilość dobrego humoru
+ Fabuła
+ Efekty specjalne
+ Scenografia

::MINUSY::
- Mała ilość dobrej muzyki
- Kiepski początek

::OCENA FILMU::
8/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


ARACHNOPHOBIA

 

Arachnofobia jest chorobą, która odznacza się, tym, że człowiek śmiertelnie boi się pająków. Ludzie, którzy na nią chorują boją się pajęczaków bez względu na ich wielkość. Podobno ich zabicie wróży złą pogodę następnego  dnia, ale czy to prawda? "Arachnophobia" jest jednym z wielu filmów należących do gatunku monster movies, gdzie głównymi bohaterami są różnego typu potwory (w tym przypadku pająki).

Podczas wyprawy naukowej do Wenezueli, grupa naukowców znajduje niespotykany wcześniej okaz pająka.  Okazuje się, że jest on bardzo niebezpieczny dla ludzi, ponieważ po jego ukąszeniu, człowiek natychmiast umiera. Taki właśnie los spotyka fotografa, który robił zdjęcia mało spotykanym okazom. Zostaje on przewieziony do swojego rodzinnego miasta, jednak nie jest on tam sam, bo w trumnie znajduje się także pająk. Pajęczak ucieka z kostnicy na farmę tamtejszego lekarza, gdzie zakłada najgroźniejszą rodzinę o jakiej nikt jeszcze nie słyszał. Rozpoczyna się piekło dla mieszkańców i walka o przetrwanie…

Film wyreżyserowany przez Franka Marshalla jest wysoko budżetową produkcją zawierającą dużą ilość humoru. Początkowo w "Arachnophobi" nic się nie dzieje, jednak gdy akcja przenosi się do miasteczka jej tempo wzrasta z minuty na minutę. Doskonałość i inteligencja tych małych owadów jest naprawdę zadziwiająca. Wygląda na to, że te zwierzątka posiadają jakiś mózg, są zdolne do przewidywania różnych sytuacji. Efekty specjalne są bardzo dobre ( technika zabijania pająków ), jak i scenografia ( wygląd gigantycznych pajęczyn ). Dużym plusem filmu jest ogromna ilość malutkich stworzeń, które rozmnażają się w oszałamiającym tempie. Dobrej muzyki w filmie jest stanowczo za mało.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 

 


 


 


AUTOR: MAWET

 
     
 ::GALERIA::