::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Armia Ciemności

::
REŻYSERIA::
Sam Raimi

::SCENARIUSZ::
 Sam Raimi
Ivan Raimi


::MUZYKA::
Danny Elfman, Joseph LoDuca

::ROK::
1993

::CZAS TRWANIA::
81 min.

::OBSADA::
Bruce Campbell
Embeth Davidtz
Marcus Gilbert
Ian Abercrombie
Timothy Patrick Quill
Michael Earl Reid
Patricia Tallman
Ted Raimi
Bill Moseley
Ivan Raimi
William Lustig

::PLUSY::
+ Efekty specjalne, muzyka i gra aktorska
+ Bardzo dobre połączenie horroru i komedii
+ Fabuła
+ Pomysł na świetny film

::MINUSY::
- Za mało horroru

::OCENA FILMU::
9/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


ARMY OF DARKNESS (EVIL DEAD 3)

 

Wciągnięty przez dziurę czasową Ash, ląduje kilka wieków wcześniej. Aby mógł powrócić do swoich czasów musi odnaleźć Necronomicom. Lecz żeby ją zdobyć musi  przejechać przez krainę śmierci, zapamiętując wcześniej dane mu trzy słowa klucze, bez których powstanie zło. Jednak zapomniał zaklęcie i rzuca klątwę na całą ziemię. Od teraz musi powstrzymać umarłych chroniąc zarazem tamtejszą ludność...

Film jest kontynuacją kultowej serii "Evil Dead". Jednak tym razem akcja przenosi się do średniowiecznej Anglii, po tym jak Ash został wciągnięty przez dziurę czasową. "Army Of Darkness" jest połączeniem horroru, komedii oraz akcji. Mieszanka ta całkiem nieźle wyszła, ponieważ film nie nudzi, czasem nawet rozwesela widza swoimi komicznymi sytuacjami. Akcja od samego początku zaskakuje nas dziwnymi sytuacjami, które czasami dziwią i rozbawiają widza. "Army Of Darkness" posiada swój specyficzny klimat filmu historycznego w który wszystko wplątują się złe moce podziemia.

Muzyka jest bardzo dobra, fajnie łączy się z klimatem XV wiecznej Anglii. Także efekty specjalne stoją na wysokim poziomie, w szczególności widoczne w akcjach z szkieletami. Gra aktorów bez żadnych zarzutów. Muszę także wspomnieć, że film ten ma dwa różne zakończenia UK i USA, są kompletnie inne.

"Evil Dead 3" jest bardzo dobrym filmem, który można oglądać w kółko. Wszystko stoi na dobrym poziomie. Jest to taki rodzaj filmu,  który mi się nigdy nie znudzi. Polecam go ludziom lubiących horrory z elementami komedii i oczywiście miłośnikom serii "Evil Dead".


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 

 


 
 


AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::