::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Wiklinowy Koszyk 2

::
REŻYSERIA::
Frank Henenlotter

::SCENARIUSZ::
Frank Henenlotter

::MUZYKA::
Joe Renzetti

::ROK::
1990

::CZAS TRWANIA::
90 min.

::OBSADA::
Leonard Jackson
Ron Fazio
Annie Ross
Heather Rattray
Kevin Van Hentenryck
Beverly Bonner
Kathryn Meisle
Jeri LeShay
Jan Saint
Matt Mitler
Ted Sorel

::PLUSY::
+ Klimat
+
Muzyka

+ Fabuła

+
Bardzo duża ilość zmutowanych ludzi

::MINUSY::
- Kiepska gra aktorów
- Nudny początek
- Niestała akcja

::OCENA FILMU::
4/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


BASKET CASE 2

 

Duane i jego brat bliźniak trafiają do szpitala. Jednak ich pobyt nie trwa tam długo, bo przy pierwszej nadarzającej się okazji uciekają z niego. Tuż za drzwiami starsza kobieta oferuje im pomoc, z której oczywiście korzystają. Ruth zabiera ich do swojego domu, gdzie ugaszcza i jest na ich każde skinienie. Jednak ich życie nie jest takie łatwe, ponieważ wtrąca się w nie wścibska dziennikarka i prywatny detektyw. Postanawiają przeciwstawić się normalnym ludziom...

Film jest bezpośrednią kontynuacją pierwszej części "Basket Case". Już na pierwszy rzut oka widać, że zmieniono wygląd bliźniaka Duane, jednak według mnie na gorsze. No cóż, ta część przedstawia nam dużo więcej takich dziwolągów jak Belial. Przypominających bardziej kosmitów niż mieszkańca Ziemi. A w dodatku zaprzysięgają oni sobie, że zabiją każdego kto złamie ich prywatność. W końcu brat Duane znalazł sobie dziewczynę podobną do siebie.

Efekty specjalne stoją na dobrym poziomie, widać poprawę w stosunku do pierwszej części. Muzyka jak zawsze w takim filmie pełni kluczową rolę. Tworzy mroczny klimat i napędza akcję. Gra aktorska z tym elementem dalej jest problem, ponieważ jest ona kiepska i mało przekonywująca.

"Basket Case 2" jest dobrą kontynuacją pierwszej części. Fabuła dalej zaskakuje nas nowymi pomysłami, ale jednak to co było minusem w pierwszej części dalej powtarza się w tej.  Jednak i tak polecam ten film, bo warto zobaczyć co stało się z Duanem i jego bratem.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 

 

 


 

 

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::