::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Nietoperze

::
REŻYSERIA::
Louis Morneau

::SCENARIUSZ::
John Logan

::MUZYKA::
Graeme Revell

::ROK::
1999

::CZAS TRWANIA::
91 min.

::OBSADA::
Lou Diamond Phillips
Dina Meyer
Bob Gunton
Carlos Jacott
David McConnell
Marcia Dangerfield
Oscar Rowland
Kurt Woodruff
Tim Whitaker
Joel Farar
Juliana Johnson

::PLUSY::
+ Kluczowym elementem jest muzyka
+ Gra aktorska
+ Wykonanie
+ Film przedstawia historię, gdzie człowiek jest bezsilny wobec natury

::MINUSY::
- Mała ilość efektów specjalnych
- Nie sprawdza się do końca jako horror 

::OCENA FILMU::
6/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


BATS

 

Dr. Sheila Casper  jest zoologiem i zarazem specjalistką od nietoperzy. Zostaje ona wezwana do zbadania okoliczności śmierci dwójki młodych ludzi. Okazuje się, że za wszystko odpowiedzialne są sztucznie wyhodowane nietoperze, które żywią się mięsem. Nie oszczędzą nikogo, kto stanie im na drodze. Zjedzą  wszystko i wszystkich. Sheila musi jak najszybciej powstrzymać krwiożercze bestie zanim rozpowszechnią się na cały kraj...

Film opowiada o potędze natury i bezradności człowieka w kryzysowych sytuacjach. Ludzie jak zawsze myślą tylko o sobie. Ale jak może być inaczej, w filmie zawsze ktoś musi się pojawić, żeby pomóc innym ludziom. Tak jest i tutaj. Dr. Sheila Casper wypowiada wojnę zmutowanym laboratoryjnie nietoperzom i zaprzysięga sobie, że musi ich pokonać. Akcja w filmie jest rozłożona równomiernie, tak, by co chwilę się coś działo, a nie tylko na początku i na końcu. "Bats" jest mieszanką horroru, thrilleru, a nawet i przygody. Połączenie to sprawdza się na ekranie i sprawia, że film ogląda się całkiem dobrze.

Muzyka ( Graeme Revell ) jest dość dobrze skomponowana i świetnie dopasowana do akcji. Dość często odgrywa znaczącą rolą, ustala nastrój, napięcie, a bez niej film był by bez sensu ( żadnej atmosfery ). Gra aktorska stoi na dobrym poziomie. Gorzej jest tutaj z efektami specjalnymi, jest ich mało i nie zaskakują nas dobrym wykonaniem.

"Bats" można uznać za udany film o sile przyrody, która chce zniszczyć człowieka. Czasami może nudzić, ale to tylko chwilowe uczucie. Film polecam wszystkim miłośnikom nietoperzy i katastroficznej wizji świata.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 

 

 

 

 

 

 


AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::