SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


  

BELIEVERS 

 

::TYTUŁ POLSKI::
Wyznawcy

::REŻYSERIA::
Daniel Myrick

::SCENARIUSZ::
Daniel Myrick, Julia Fair

::MUZYKA::
???

 

::OBSADA::
Daniel Benzali, Saige Campbell...

::KRAJ::
USA

::ROK::
2007

::CZAS TRWANIA::
131 min.


 
 

Film „Believers” przyciągnie z pewnością widzów do kin z prostego względu, że stworzył go Daniel Myrick – legendarny współtwórca „Blair Witch Project”. Nie ukrywam, że i mnie nazwisko reżysera skusiło do sięgnięcia po tą pozycję. Dystrybutorzy filmu przedstawiają go jako jeden z najlepszych horrorów roku 2007. Prawda niestety jest taka, że w tym filmie przerażające było tylko jego wykonanie. Totalna kicha i na siłę oglądałem, aby móc napisać prezentowaną recenzję.

Film pokazuje losy pewnej sekty, która nazwała siebie grupą Quanta. Jej wyznawcy wierzyli, że Bóg i nauka tworzą jedność. Poznajemy tę hermetyczną grupkę „wybrańców” w ostatni jej dzień pobytu na Ziemi. Przywódca kultu – „nauczyciel” przekazał swoim uczniom formułę, która jest kluczem do życia wiecznego pod postacią duchową, w miejscu podobnym do biblijnego Edenu. Jest tylko jeden haczyk, najpierw trzeba się pozbyć powłoki cielesnej, a że to przecież sekta więc musiało to mieć związek z masowym samobójstwem. Wyznawcy poczynili wszelkie starania by osiągnąć swój cel ostateczny, lecz niespodziewanie do struktury sekty przeniknęli (wbrew swojej woli) dwaj sanitariusze, którzy chcieli pomóc jednej z kobiet opętanych wizją zagłady świata, która miała nadejść kilka dni później.

   

Film mało oryginalny, nudny i wręcz zniechęcający. Dialogi na bardzo niskim poziomie – pomijając cały ten religijny bełkot. Jedynym usprawiedliwieniem dla tego typu pozycji jest fakt, że to film niskobudżetowy i nie było mowy o żadnych szaleństwach. Jedynym plusem tego filmu było zakończenie. Do końca widzowie chcą dowiedzieć się jaki będzie finał tej historii. Zakończenie wydawało się, że jest oczywiste, ale Myrick zaskoczył wszystkich.

::PLUSY::
+ Daniel Myrick
+ niskobudżet
owy film

::MINUSY::
- nudy
- dialogi


::OCENA FILMU::

4/10

   

AUTOR: ANDRE