::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Siedem Bram Piekieł, Życie Pozagrobowe, Otchłań

::
REŻYSERIA::
Lucio Fulci

::SCENARIUSZ::
Dardano Sacchetti, Giorgio Mariuzzo, Lucio Fulci

::MUZYKA::
Fabio Frizzi

::ROK::
1981

::CZAS TRWANIA::
87 min.

::OBSADA::
David Warbeck
Catriona MacColl
Antoine Saint-John
Veronica Lazar
Al Cliver
Cinzia Monreale
Anthony Flees
Giovanni De Nava
Michele Mirabella
Gianpaolo Saccarola
Maria Pia Marsala
Laura De Marchi
Roberto Dell'Acqua

::PLUSY::
+ Klimat
+ Sceny gore
+ Muzyka
+ Zakończenie

::MINUSY::
- Efekt wodnistej krwi
- Sztuczne pająki

::OCENA FILMU::
8/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


BEYOND

 

"Siedem straszliwych bram - ukrytych jest w siedmiu przeklętych miejscach. Nieszczęście spadnie na tego, kto otworzy jedną z bram piekła, bo przez tę bramę zło opanuje świat" - to cytat z księgi "EIBON", która jest zarazem kluczem do otworzenia tejże bramy. Film rozpoczyna drastyczna scena, kiedy to w 1927 roku w pokoju hotelowym nr 36 w Louisianie dochodzi do morderstwa malarza o imieniu Schweick, którego posądzono o czarnoksięstwo. Po tej brutalnej scenie przenosimy się do czasów współczesnych czyli do 1981 roku, kiedy kobieta o imieniu Liza odziedzicza owy hotel. Nie wie jeszcze, że został on zbudowany na jednej z siedmiu bram piekła. Pomimo zaistnienia wielu wypadków jak i przestróg ze strony niewidomej kobiety, Liza postanawia pozostać w hotelu, co okaże się... najlepiej sami zobaczcie.

Film ten moim zdaniem jest najlepszym horrorem w dorobku włoskiego reżysera ( Lucio Fulci ). Sceny gore stoją na wysokim poziomie. Jest to jeden z nielicznych filmów, który oprócz tego, że jest brutalny posiada wspaniały klimat i naprawde straszy. Wiele scen jeszcze długo pozostaje w pamięci po zakończonym seansie : pajaki zżerające twarz, rozpuszczanie ciała żrącymi substancjami, czy też ( wg mnie najlepsza scena ) bardzo efektowna eksplozja głowy. Zachwalając to włoskie dzieło należy wspomnieć także o muzyce, która jest świetna i wspaniale oddaje nastrój towarzyszący w filmie. Niestety nawet w tak dobrym widowisku reżyser nie ustrzegł się błędów. Wielce razi wygląd krwi, która jest jakaś rzadka i leje sie po ekranie jak woda a to jak na film gore jest dużym minusem. Druga wadą w filmie jest wygląd niektórych pajaków ale jak na film nakrę cony za jedynie 400 000 $ jest to do wybaczenia. W rekompensacji dostajemy bardzo oryginalne zakonczenie, które zmusza do dłuższej zadumy i przemysleń.

"The Beyond" jest horrorem stojącym na wysokim poziomie. Klimat, sceny gore, efekty dźwiękowe i zakończenie to czynniki, które przyczyniły się do okrzyknięcia śmiało tego filmu mianem klasyki kina grozy. Polecam każdemu fanowi filmów gore. Nie muszę dodawać, że dla fanów Luciego Fulci to pozycja obowiązkowa. Nejlepiej ogladać samemu w nocy z dobrze podkręconym volumem :) Efekt piorunujący.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 

 
AUTOR: PROCENCIK

 
     
 ::GALERIA::