::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Blob Zabójca

::
REŻYSERIA::
Chuck Russell

::SCENARIUSZ::
Frank Darabont
Chuck Russell


::MUZYKA::
Michael Hoenig

::ROK::
1988

::CZAS TRWANIA::
105 min.

::OBSADA::
Kevin Dillon
Shawnee Smith
Joe Seneca
Jeffrey DeMunn
Candy Clark
Art La Fleur
Paul McCrane
Del Close
Donovan Leitch
Ricky Paull Goldin
Erika Eleniak

::PLUSY::
+ Udany remake z lat pięćdziesiątych
+ Bardzo dobre efekty specjalne
+ Świetna charakteryzacja "potwora"
+ Pomysłowość i fabuła

::MINUSY::
- Małe nieistotne błędy

::OCENA FILMU::
9/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


BLOB, THE (REMAKE)

 

Na Ziemi rozbija się meteoryt z dziwną zawartością, przypominającą plazmę barwy różowej. Włóczęga, który tamtędy przechodzi staje się ofiarą istoty z kosmosu. Okazuje się, że plazma jest w stanie przemieszczać się i atakować ludzi. Na cel obiera sobie pobliskie miasteczko Arboville, które stanie się polem bitwy dla jej mieszkańców. Do akcji wkracza zespół od zagrożeń biologicznych. Okazuje się, że za wszystko odpowiedzialne jest wojsko. Jednak ich eksperyment wymknął się spod władzy i trzeba jak
najszybciej muszą powstrzymać swój twór...

Film uważam za udany remake filmu z 1958 roku. "The Blob" opowiada historię czegoś co swym wyglądem przypomina kisiel lub plazmę. Istota wyglądająca na przybysza z kosmosu okazuje się być wytworem wojska, które chciało stworzyć nową broń biologiczną, a miasteczko Arboville przekształciło w poligon doświadczalny. Blob przypomina trochę Crittersów, które im więcej jadły tym szybciej rosły, tak samo jest i tutaj, jednak ten pomysł powstał dużo lat wcześniej.

Efekty specjalne stoją na dobrym poziomie. Wiele jest scen, które mogą się podobać, a oto dwa przykłady: scena w której plazma wchłania mężczyznę do zlewu ( z rzeczywistością to ma mało wspólnego, jednak na ekranie wygląda to bardzo dobrze ), oraz scena na ulicach Arboville, w której Blob pochłania ludzi rzucając czymś co przypomina mackę, by ich dosięgnąć i porzreć. Efekty dźwiękowe stoją na dobrym poziomie, przypominają o sobie co chwilę. Dzięki nim film posiada swój mroczny klimat. Gra aktorów stoi na dobrym poziomie, a w szczególności Kevin Dillon i Shawnee Smith. Film polecam wszystkim zagorzałym fonom horrorów, moim zdaniem jest to dobry horror.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 

 


 

 AUTOR: MAWET

 
     
 ::GALERIA::