::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Dark Walker

::
REŻYSERIA::
Danny Draven

::SCENARIUSZ::
Dan Jacobs
Chuck Williams


::MUZYKA::
Angry Johnny and the Killbillies
R.J. Blaze


::ROK::
2003

::CZAS TRWANIA::
96 min.

::OBSADA::
Kathleen Taylor
Michael Sage
David DeWitt
Brenda Matthews

::PLUSY::
+ Nie nudzi
+ Lokalizacja filmu w horrorowym parku Rozrywki
+ Gra aktorów
+ Magiczny klimat
+Postać tytułowego Dark Walkera
+ Sceny mordów
+ Muzyka


::MINUSY::
- Nieco niejasna końcówka

::OCENA FILMU::
8/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


DARK WALKER

 

Hobb’s Grove to amerykańskie miasteczko, którego największą atrakcją jest "nawiedzony" halloweenowy park. Na początku filmu dane jest nam widzieć historię, kiedy to tajemniczy, wyłaniający się z mroku nocy potwór morduje rodzinę farmerów. Następnie przenosimy się w czasy obecne. Trwa właśnie rekrutacja do Halloween w "nawiedzonym" parku rozrywki, mająca na celu nade wszystko zwerbowanie młodych osób do pracy przy rozmaitych "strasznych atrakcjach". Przygotowania do największego utargu w roku idą świetnie aż do czasu, gdy do akcji wkracza wspomniany wcześniej stwór dokonując rzezi na pracownikach. Goście i obsługa są w śmiertelnym niebezpieczeństwie, jednak właściciel parku bagatelizuje całą sprawę, aż do.... Halloween.

Dark Walker to dosyć świeża produkcja z 2003 roku. Pochodzi z wytwórni Full Moon a reżyser Danny Draven ma na koncie jak dotąd jedynie kilka filmów, wszystkie dla tejże wytwórni. Niewielkie doświadczenie nie przeszkodziło mu jednak stworzyć świetny horror, ale może po kolei:

Sama lokacja, czyli horrorowy park rozrywki już daje możliwości na stworzenie świetnego i nastrojowego horroru. Muszę przyznać, że reżyser w pełni tę szansę wykorzystał. Gra aktorów również nie budzi żadnych zastrzeżeń pomimo, że daleko im do hollywoodzkich gwiazd. Klimat od samego początku aż do końca jest niesamowity. Bezustannie czujemy, że w powietrzu wisi coś niedobrego. Dzięki temu widz ani przez chwilę się nie nudzi. Muzyka również została bardzo dobrze skomponowana. Efekty gore także nie zawodzą choć mogłoby oczywiście być ich więcej, ale i tak nie ma co narzekać, gdyż zobaczymy m.in: efektowne skręcanie karku, sierp w głowie a także zarzynanie siekierą. Niby nic oryginalnego, ale wykonanie stoi na wysokim poziomie. Wygląd tytułowego Dark Walkera nie budzi najmniejszych zastrzeżeń. W dzisiejszych czasach raczej ciężko ucharakteryzować aktora na monstrum, które by przeraziło widza, ale śmiało można powiedzieć, że panowie od efektów specjalnych wykonali tu bardzo rzetelną robotę. Należy również wspomnieć o znakomitej końcówce, choć... nie do końca dla wszystkich zrozumiałej. Warto jednak samemu się przekonać gdyż czasu poświęconemu na oglądanie "Dark Walkera" na pewno nie będziecie żałować.

Na koniec warto dla ciekawości dodać, że miał powstać sequel, ale pomimo upływu już 2 lat nic nowego w tej sprawie niestety nie słychać.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: CRITTERS

 
     
 ::GALERIA::