::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Świt Żywych Trupów

::
REŻYSERIA::
Zack Snyder

::SCENARIUSZ::
James Gunn

::MUZYKA::
Tree Adams,
Tyler Bates


::ROK::
2004

::CZAS TRWANIA::
97 min.

::OBSADA::
Sarah Polley
Sandy Jobin-Bevans
Matt Austin
Ermes Blarasin

::PLUSY::
+ Dobry remake
+ Miejsce akcji
+ Gra aktorska
+ Charakterystyka zombie


::MINUSY::
- Końcówka filmu

::OCENA FILMU::
?/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


DAWN OF THE DEAD

 

Anna (Sarah Polley) budzi się z mężem i zostaje zaatakowania przez swoją córkę Vivian ( Hannah Lochner), która jest ZOMBIE. Niestety jej mąż zostaje pogryziony, umiera i zmienia się w żywego trupa. Annie udaje się uciec i chroni się w centrum handlowym CROS MALL razem z innymi niedobitkami z świata opanowanego przez żywe trupy. Anna i jej nowi znajomi będą musieli stawić czoła atakom chord żywych trupów...

Akcja rozgrywa się w TORONTO w specjalnie odnowionym starym centrum handlowym, miejsce podobało mi się bardzo, tym bardziej, że poprzednia wersja tego filmu także była w centrum handlowym. Nastrój w filmie jest niesamowity tworzy go niepewność, kiedy zombie wtargną do środka centrum i zabiją wszystkich ludzi. Zawiodłam się na końcówce filmu gdyż nie wiadomo o co chodzi czy główni bohaterowie umierają czy uciekają, ale chyba uciekają bo ma być przecież druga część.

Film przedstawia się bardzo fajnie, jedna z najlepszych scen która mi się podobała to gdy Anna śpi z mężem i ich kochana córeczka wchodzi do pokoju , a tatuś podchodzi do niej, a ona go gryzie w szyje , i on się wykrwawia i zamienia w trupka , budżet filmu to 75 mln dolców . Muzyka ah ta muzyka pasuje do sytuacji gdy widzimy ANNE , która płacze to muzyka oddaje dramatyzm sytuacji . Dobrze że brzmienie w filmie to nie techno jak w innych nowych produkcjach. Aktorzy bardzo dobrze zagrali swoje role, ich zaangażowanie do swoich ról jest bardzo dobre i pasuje do ich postaci, płakałam gdy umarła ta kobieta w ciąży, która zamieniła się później w zombie a smutek jej męża był tak realistyczny jak by to się działo naprawdę. Charakterystyka zombie jest porządna, zachęcam do obejrzenia filmu. Teraz czekamy na kontynuację "DAWN OF THE DEAD 2" i "DAY OF THE DEAD" .


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: VIVA

 
     
 ::GALERIA::