::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Jaskinia Demonów

::
REŻYSERIA::
Emmett Alston

::SCENARIUSZ::
John Carl Buechler

::MUZYKA::
Dan Slider

::ROK::
1988

::CZAS TRWANIA::
91 min.

::OBSADA::
George Kennedy
David Michael O'Neill
Pamela Gilbert
Billy Jayne

::PLUSY::
+ Gore
+ Ładne lokacje
+ Muzyka
+ Klimacik serów i filmów amatorskich
+ Połączenie SF z horrorem i to połączenie dosyć udane
+ Ładne aktorki
+ Nie nudzi, można spokojnie obejrzeć szczególnie w deszczowe dni


::MINUSY::
- Gra aktorska choć raczej momentami
- Dość głupawa i mało oryginalna fabuła
- Niejasne i głupkowate zakończenie
- Nie wszystkim spodoba się połączenie SF z Horrorem


::OCENA FILMU::
6/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


DEMONWARP

 

Ojciec wraz z córką przebywając w chatce zaszytej w lesie zostają zaatakowani przez potwora wyglądającego jak legendarny Big Foot. Dziewczyna zostaje porwana, a ojciec ogłuszony. Następnie przenosimy się nieco w czasie (mniej więcej jakieś dwa tygodnie). Do położonej w środku lasu chatki przybywa grupa nastolatków, z których jeden jest bratankiem właściciela. Zastają jedynie straszliwy bałagan i wymachującego strzelbą ojca wspomnianej wcześniej dziewczyny. Opowiada im historię o Big Foot, który porwał jego córkę. Starszy człowiek zamierza zgładzić monstrum, żeby już żaden człowiek nie ucierpiał. Stara się odprawić grupę nastolatków, która nie do końca wierzy w jego opowieści. Niestety nie udaje mu się. Wkrótce grupie młodzieży dane będzie zmierzyć się z bestią i nie tylko z nią.....

DemonWarp to kolejny przedstawiciel horroru klasy B ze schyłku lat 80. Jego twórcą jest Emmet Alston, który jako reżyser ma na swoim koncie zaledwie osiem filmów z czego aż sześć to filmy akcji. Jaskinia demonów to niewątpliwie jeden z zapomnianych horrorów podobnie jak drugi horror Alstona New Year’s Evil. Na pierwszy rzut oka w filmie nie ma żadnych szczególnych rewelacji. Grupę nastolatków w leśnej chatce mieliśmy już setki razy. Wielka Stopa to również nie pierwszyzna w kinie grozy, motyw mszczącego się ojca jest w kinematografii również powszechnie znany. Patrząc według schematów film nic nowego nie wnosi a jednak ogląda się go bardzo przyjemnie i bez ziewania podczas projekcji. Jest dość interesujący klimacik, niezła muzyka i sceny gore na dość dobrym poziomie (zobaczymy tu między innymi: urywanie głowy, rozbijanie głowy o kamień, wyjmowanie serca itd.). Nie zabrakło również całkiem ładnych panienek, często w negliżu, które umilają widzowi oglądanie.

Gra aktorska jest momentami dość słaba, ale cóż w końcu jest to film z niższej półki, więc nie należy się spodziewać, że wszystko będzie cacy. Jak już wspominałem scen gore jest całkiem sporo i są dość dobrze wykonane. Yeti zadaje śmierć w bardzo różnorodny, pomysłowy sposób. Warto dodać, że oprócz Wielkiej Stopy czekają na nas tu inne liczne atrakcje zwłaszcza w tytułowej Jaskini. Tak, więc jeśli masz dostęp do DemonWarp nie wahaj się go obejrzeć, rewelacji może nie ujrzysz, ale na pewno nie zmarnujesz czasu.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: CRITTERS

 
     
 ::GALERIA::