::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Dentysta 2

::
REŻYSERIA::
Brian Yuzna

::SCENARIUSZ::
Richard Dana Smith

::MUZYKA::
Alan Howarth

::ROK::
1998

::CZAS TRWANIA::
100 min.

::OBSADA::
Wendy Robie
Ralph Martin
Susanne Wright
Lee Dawson

::PLUSY::
+ Brutalność
+ Końcówka filmu


::MINUSY::
- Fabuła
- Muzyka
- Nuda (prócz ostatnich 30 minut)


::OCENA FILMU::
4/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


DENTIST 2: BRACE YOURSELF, THE

 

Dr Lawrence Caine ( Corbin Bernsen ) jest z natury spokojnym człowiekiem, jednak jak już dochodzi do zabiegu dentystycznego, czuje jakby wchodziła w niego druga sadystyczna postać nie znająca litości. Dr Lawrence Caine przyjeżdża do małego miasteczka w USA. Pierwszą czynnością jaką robi jest wstąpienie do banku i rozejrzenie się po miasteczku. Wynajmuje mieszkanie od ładnej, młodej dziewczyny. Dr Lawrence Caine przejmuje gabinet dentystyczny od tamtejszego lekarza, spychając go ze schodów. Początkowo normalnie prowadzi gabinet, lecz później zaczyna mu cos odbijać. Każdego swojego pacjenta torturuje a później morduje.

Film Brian Uzna „Dentist 2”, jak sam tytuł wskazuje opowiada o losach chorego psychicznie dentyście. Fabuła filmu jest bardzo zmienna z typowego filmu o amerykańskim małym miasteczku, gdzie wszystko dzieje się powoli i spokojnie, przechodzi do brutalnych potajemnych morderstw. A sprawcą jest spokojny dentysta w którym drzemie druga mordercza twarz. Śmieszną rzeczą jest to że, by uspokoić ukrytego w sobie demona musi się ciąć. W filmie pokazane są dość realistyczne i drastyczne sceny, w których nasz doktorek wyrywa zęby, piłuje itp. Muzyka (efekty dźwiękowe) nie jest za dobra, lecz niekiedy można się wystraszyć. Co do efektów to różnie jest, w większości filmu jest nudno, dopiero pod koniec akcja się rozkręca na maxa. Tylko rozśmieszył mnie koniec co to kolejny horror o nieśmiertelnym bohaterze ( na końcu dziewczyna władowała w jego głowę kilkanaście pocisków z gwoździ, wyglądał jak Pinhead” ). Gra aktorów na przeciętnym poziomie, Corbin Bernsen wyróżniał się jeszcze nawet dobrze zagrał swoją rolę, lecz inni kiepsko.

Spodziewałem się czegoś lepszego. W ostateczności film można oglądnąć, dla tych 20 lub 30 minut dobrej akcji. Ogólnie trudno wyrazić opinię o tym filmie. Tylko dwie rzeczy były na plus ( akcja na końcu filmu, oraz realistyczność ), a na minus reszta. Film jest przestrogą że nie należy zadzierać z dentystami ( hahaha ), ludzie o słabych nerwach już w ogóle nie zawitają do gabinetu dentystycznego. Filmu nie polecam, no chyba ostatnie 20 minut.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::