::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Drakula 3

::
REŻYSERIA::
Patrick Lussier

::SCENARIUSZ::
Joel Soisson
Patrick Lussier


::MUZYKA::
Kevin Kliesch

::ROK::
2005

::CZAS TRWANIA::
105 min.

::OBSADA::
Jason Scott Lee
Jason London
Roy Scheider
Diane Neal

::PLUSY::
+ Klimat
+ Aktorstwo, muzyka, efekty specjalne
+ Fabuła
+ Lokacje


::MINUSY::
- Niestała akcja
- Czasami nudzi

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


DRACULA 3: LEGACY

 

Historie o wampirach znane są nam od wielu wieków. Co róż słyszymy nowe doniesienia. Powstało na ten temat wiele różnych filmów. Jedne okazały się prawdziwymi hitami, drugie zaś były tak beznadziejne, że nie dało się ich nawet oglądać. Jak będzie tym razem, spróbuję pokrótce przedstawić.

Uffizi były ksiądz walczący z wampirami zastaje wysłany do Europy. Okazuje się, że na tym kontynencie schronił się Dracula. Uffizi wraz z Lukiem postanawiają zbadać wskazany teren. Ich błędem jest, że zaczynają się mieszać w sprawy tamtejszej ludności. Zaczyna się walka pomiędzy Uffizi, tamtejszą ludności i wampirami. Komu uda się z wyjść zwycięsko, przekonajcie się sami.

O Hrabi Draculi można by powiedzieć, że jest on postacią historyczną. Słyszy się tyle opowieści, że czasami nie wiadomo czy któraś z nich miała miejsce. Tylko, że ta opowieść nie przenosi nas w przeszłość. Akcja filmu rozgrywa się w teraźniejszości, w ponurych i mrocznych krajobrazach. Ponure lokacje pomagają nakręcić klimat, żeby stał się bardziej straszny.

Film podobny jest do "Blade". Tak samo jak tam mamy obrońcę ludzkości. Jest on po części wampirem. Jednak nie robią mu nic promienie słoneczne. Powiązanie między tymi filmami są duże. Jak zawsze na wampira można znaleźć sposób. Tym razem najlepszym sposobem na jego unicestwienie jest kołek, słońce lub odcięcie głowy.

Można powiedzieć, że jest to kontynuacja poprzednich części. Losy księdza walczącego z wampirami nadal trwają. Według mnie kontynuacji tego filmu można by było zrobić bardzo dużo, ale to bez sensu, po co powielać pomysły z innych części lub filmów. Charakteryzacja wampirów pozostawia wiele do życzenia. Mały makijaż i kły. Przynajmniej coś więcej film mógł by nam zaoferować.

Dobra akcja filmu jest przeplatana nudnymi scenami. Choć muszę przyznać, że jest ich bardzo mało. Więc udało się nakręcić lepszą część od poprzedniej. Strona techniczna filmu stoi na dobrym poziomie. Efekty specjalne są realistyczne i dobrze zrealizowane. Muzyka jest tak skomponowana, by straszyć i utrzymać klimat grozy. Gra aktorska stoi na średnim poziomie.

"Dracula 3: Legacy" jest dobrym filmem. Tym razem postarano się ażeby ta część była lepsza od poprzedniej. Może nie jest to jakiś fantastyczny film, ale warto jest go zobaczyć. Wiele scen zasługuje na bliższe poznanie, a jakie to sami sprawdźcie. Osobiście uważam, że "Dracula 3: Legacy" w historii kina o wampirach uplasowała by się w środku stawni. Jednak to moja ocena, więc sami się przekonajcie. Polecam i życzę miłego oglądania..


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::