::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Drakula 3000

::
REŻYSERIA::
 Darrell Roodt

::SCENARIUSZ::
Darrell Roodt,
Ivan Millborrow


::MUZYKA::
Michael Hoenig

::ROK::
2004

::CZAS TRWANIA::
86 min.

::OBSADA::
Casper Van Dien
Langley Kirkwood
Coolio
Udo Kier

::PLUSY::
+ Ujęcia

::MINUSY::
- Aktorstwo
- Scenariusz
- Reżyseria
- Muzyka
- Pomysł
- Wszystko pozostałe…


::OCENA FILMU::
2/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


DRACULA 3000

 

W 2950r. w przestrzeń kosmiczną została wysłana ostatnia wiadomość od załogi ze statku Demeter, która mówi o dziwnej chorobie, na którą zapadła większość podwładnych. Statek handlowy przewoził dziwny ładunek z galaktyki Karpatia. Po wyruszeniu w przestrzeń, załoga się zbuntowała, popadła w amok, który zmuszał do mordowania towarzyszy. Jednak nie doszło do samo destrukcji, ktoś lub coś zatrzymało mechanizm, jednak statek zniknął z radarów federacji.

50 lat później Matka 3, statek ratowniczy, prowadzony przez Abrahama Van Helsinga 14 dni przed końcem kolejnego tysiąclecia otrzymuje wiadomość od przyjaciela z Konfederacji, że olbrzymi statek ładunkowy, Demeter, który zaginął lata temu w przestrzeni, został zlokalizowany w układzie Karpatiano. Nie było by w tym niczego nadzwyczajnego, wiele statków ginie w tym układzie, ale dziwne było to, że statek podążał jakby jego celem była Ziemia. Więc, jeśli zdoła dotrzeć do Demeter zanim dokona tego Konfederacja, ponieważ prawo mówi, że jeśli znajdzie się statek i cokolwiek, co znajdowałoby się w środku, będzie należało do znalazcy. Kapitan ma nadzieję, że załoga poradzi sobie z tym. Statek jest wielki a ich jest tylko szóstka. Oto najmądrzejszy człowiek z załogi. Nazywają go Profesor, Mine, ich nawigator, studentka na praktykach, przybyła z Akademii Intergalaktycznej Nawigacji, więc pracuje za darmo, co wpływa na fakt, że spędzają ponad połowę czasu zagubieni w przestrzeni. Ale nigdy nie wiadomo, co można tam znaleźć. Humvee. 100% Mięsni, niczego w głowie, świetny do zadań ratunkowych... Ciężkich zadań ratunkowych, i najcięższych zadań ratunkowych... Z resztą sami oceńcie. Nazywają go 187.Mówili, że był to poziom jego IQ... Zanim wstąpił do obozu satelitarnego Berkeley i zaczął palić wszystko, co znalazł w nim. Aurora, zastępca kapitana. Dyskretna... Trochę więcej niż sztywna, jest to jej pierwsza taka praca na pokładzie statku a jej wygląd wcale jej w tym nie pomaga jednak braki w doświadczeniu nadrabia ambicją. Oto załoga w komplecie, zatem jeśli dojdzie do ciężkiej sytuacji, uważają, że bez problemu sobie z tym poradzą. Jednak nie są przygotowani na ostatniego potomka rodu nieśmiertelnych, który kryje się gdzieś w mrokach stalowych pomieszczeń wyczekując na świeżą krew…

Patric Lussier, reżyser i współtwórca scenariuszy do trzech poprzednich postanowił jeszcze raz wykorzystać postać tak starą jak horror w kinematografii, czyli Dracule by stworzyć kolejną, naiwną historię z wampirem w tle. Zatem pomysł przeniesienia fabuły w przyszłość miało być niesamowitym powrotem mistrza gatunku, niestety okazało się trywialnym, nisko budżetowym kiczem, którego banalny scenariusz zniechęca wtórnością. Wszelka scenografia jest niedopracowana, znikome efekty specjalne oraz tło galaktyki wygenerowane komputerowo zniechęcą każdego, nawet najwytrwalszego widza. Bak zaskakujących elementów grozy oraz bezduszna gra aktorów w pełni oddają kiczowatą formę produkcji. Owa forma podkreślona jest podkładem muzycznym, którego elementy nie współgrają z obrazem, czasem zaprzeczają sytuacji wprowadzając widza w błąd. Zarówno porażający nuda początek jak i dalsza część filmu stanowią zaledwie namiastkę poprzednich części, które prezentowały wyższy poziom. Tendencyjne zakończenie miało być zakończeniem serii, lecz komizm sytuacji, jaki tam zaistniał psuje je całkowicie. Niekonwencjonalne dialogi nafaszerowane erotyzmem i wymuszonymi żartami miały przyciągnąć widza, niestety bardziej śmieszy gra aktorki znanej z doskonałych filmów porno, wypowiadającej kwestie typu; nie dotykaj mnie… Odniosłem wrażenie jak by reżyser starał się uchwycić z poprzednich części kilka istotnych szczegółów a następnie połączył w nieudolną całość. Szkoda, ponieważ temat jest doskonałym źródłem inspiracji dla kolejnych autorów scenariuszy, którzy ucząc się na błędach poprzedników stworzą, co bardziej ciekawego. Jedynym atutem całej produkcji są ciekawe zdjęcia, obraz jest pokazany z różnej perspektywy, jednak to stanowczo za mało by móc przekonywać was do obejrzenia tej pozycji. Zatem po raz kolejny odtwórczość i brak środków spowodowały, że półki w supermarketach zasili ten film, za szalenie niską cenę. Stanowczo odradzam, omijajcie, szkoda waszego czasu, bo przecież jest jeszcze tyle do obejrzenia.  


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: REQUIEM

 
     
 ::GALERIA::